Між Туреччиною та Швецію спалахнув скандал через спалення Корану. ВІДЕО
Між Туреччиною та Швецією вибухнув серйозний скандал, причиною якого стало спалення Корану у Стокгольмі. Своєю чергою біля консульства Швеції у Стамбулі відбулася масова акція, на якій було спалено прапор Швеції.
Як повідомляє Euronews, на скандал уже відреагував уряд скандинавської країни, інформує UAINFO.org з посиланням на "24 канал".
Скандальна акція протесту зі спаленням Корану відбулася 21 січня біля турецького посольства у Стокгольмі. Представник ультраправої партії Расмус Палудан та його прихильники публічно спалили священну книгу мусульман. Примітно, що протести у Стокгольмі відбулися проти опору Туреччини до намірів Швеції приєднатися до НАТО.
A man named Rasmus Paludan burned a Koran in front of the Turkish embassy in Sweden. pic.twitter.com/pK4SSOVlOg
— Avia.Pro - News, events, media (@avia_pro) January 21, 2023
Після скандалу з Кораном у міністерстві закордонних справ Туреччини засудили акцію, заявивши, що її схвалила влада Швеції. Проте у скандинавській країні також засудили дії Палудана. За словами міністра закордонних справ країни Тобіаса Білльстрема, у Швеції широка свобода самовираження, але це не означає, що уряд підтримує такі акції.
Читайте також: "Все стало складніше". У Туреччині оцінили можливість переговорів між Україною та Росією
Своєю чергою в Туреччині спалахнули антишведські протести. Біля генерального консульства Швеції у Стамбулі відбулася масова акція, на якій було спалено прапор скандинавської країни.
The Turks burned the flag of Sweden at the country's embassy in Ankara and promised "one night" to come to Stockholm. This is how they reacted to the destruction of the Koran by the leader of the far-right political party "Hard Line" Rasmus Paludan pic.twitter.com/MDG1hSSFqS
— Avia.Pro - News, events, media (@avia_pro) January 22, 2023
Крім того, в Анкарі скасували запланований на наступний тиждень візит міністра оборони Швеції. Глава оборонного відомства Туреччини Хулусі Акар заявив, що "візит втратив будь-який сенс".
Також акцію зі спаленням Корану засудив прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Він вибачився перед мусульманами, яких образив цей вчинок.
Глава шведського уряду заявив, що свобода вираження поглядів – це фундаментальна складова демократії, але деякі методи не завжди є прийнятними.
"Спалювати книгу, яка для багатьох священна – це жест великої неповаги. Хочу висловити співчуття всім мусульманам, яких образило те, що сталося", – сказав Крістерссон.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки