MENU

"Антивіковий" ген довгожителів омолодив серце на десять років, – дослідження

1003 0

"Антивіковий" ген довгожителів омолодив серце на десять років, – дослідження

За словами вчених, перенесення гена LAV-BPIFB4 допомагає зберегти молодість серця, захищаючи його від хвороб, пов'язаних зі старінням.

Команда вчених з інституту IRCCS MultiMedica в Мілані, Університету Удіні (Італія), Медичної школи при Брістольському університеті та Кардіффського університету в Уельсі (Великобританія) показала, що введення так званого антивікового гена, раніше виявленого у довгожителів, допомагає зупинити погіршення функцій серця у піддослідних середнього віку, а у літніх людей – омолодити цей важливий орган. Результати дослідження опубліковані у журналі Cardiovascular Research, інформує UAINFO.org.

Люди давно шукають способів продовжити собі життя. Практично кожен з нас у той чи інший момент часу вирішує покінчити зі шкідливими звичками, харчуватися правильно, бути фізично активним, менше стресувати, проводити більше часу на природі, приймати різні вітаміни, щоб прожити довше, і використовувати косметику для догляду, щоб виглядати молодше.

Комусь нічого з перерахованого вище не допомагає. Старіння залишається закономірним і переважно неминучим процесом, погіршує якість життя і наближає кінець. Як усі органи та системи організму, серце з віком теж піддається ряду змін: його функції погіршуються, і навіть доступні методи лікування часом не можуть допомогти.

Читайте також: Як знизити шанси мати деменцію: ефективні поради

Проте деяким щасливчикам вдається подолати столітній рубіж, не докладаючи майже жодних зусиль (цім самим довгожителям присвячено чимало досліджень), і зберегти міцне здоров'я до пізнішої стадії життя внаслідок сприятливої комбінації мутації в генах та факторів навколишнього середовища.

«Раніше ми показали, що носії варіанта гена BPIFB4, асоційованого з довголіттям (LAV), мають велику тривалість життя і рідше схильні до серцево-судинних ускладнень. Крім того, перенесення LAV-BPIFB4 через аденоасоційований вірусний вектор покращує роботу серцево-судинної системи у модельних організмів з ішемією нижніх кінцівок, атеросклерозом та діабетом. Тепер ми запитали себе, чи може LAV-BPIFB4 задовольнити терапевтичну потребу в уповільненні спонтанного старіння серця», — розповіли автори нової роботи.

Згідно з їхніми дослідженнями, перенесення мишам гена LAV-BPIFB4, який дійсно особливо часто зустрічається у довгожителів, зупинило погіршення роботи серця у тварин середнього віку. Коли цей ген вводили старим гризунам, чиї серця демонстрували ті ж зміни, що й у літніх пацієнтів-людей, орган вдалося омолодити на десять років — у людському еквіваленті. Серцева функція та перфузія міокарда покращувалися внаслідок підвищення щільності мікроциркуляторного русла – системи дрібних судин – та покриття перицитами, що входять до складу стінок дрібних кровоносних судин, у тому числі капілярів.

Читайте також: Катастрофічно шкодять: лікар назвав вітаміни, які не можна пити без призначення

Крім дослідів на мишах, дослідники in vitro вводили LAV-BPIFB4 у клітини серця людей похилого віку з тяжкими захворюваннями цього органу, а потім порівнювали їх функцію зі здоровими клітинами представників контрольної групи.

«Клітини хворих похилого віку — зокрема, перицити, що підтримують формування нових кровоносних судин — були менш працездатними та старішими. Додавши LAV-BPIFB4 in vitro, ми спостерігали процес омолодження серця: клітини вікових пацієнтів із серцевою недостатністю відновили нормальне функціонування та показали ефективність у формуванні нових кровоносних судин», — зазначили автори роботи.

Вони сподіваються, що це дослідження може призвести до появи нових методів лікування серцево-судинних захворювань та таких рідкісних недуг, як прогерія.

Наступний етап – дізнатися, чи може введення білка замість гена працювати так само ефективно, адже це було б безпечніше і життєздатніше генної терапії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини