MENU

США відкрили інститут, який буде моніторити прояви корупції щодо допомоги Україні

676 0

США відкрили інститут, який буде моніторити прояви корупції щодо допомоги Україні

Сполучені Штати Америки відкрили інститут, який буде моніторити та розслідувати прояви корупції щодо допомоги Україні під час широкомасштабного вторгнення РФ. Вашингтон також створив "гарячу лінію" для повідомлень про факти корупції та зловживання.

Про це повідомляє Офіс генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку. На сайті Офісу опублікували документ "Стратегічний план нагляду за допомогою Україні", інформує UAINFO.org з посиланням на видання ZN.UA.

Зазначається, що Конгрес США наразі на підтримку Україні виділив допомогу на суму понад 113 млрд дол. Вона здійснюється через 11 різних державних органів і установ. 

Тепер же США прагнуть "визначити сфери найвищого ризику шахрайства, марнотратства або зловживань".

Читайте також: Це знищить корупцію за один день. Три кроки, з яких треба почати

З цією метою було створено Міжвідомчу робочу групу з нагляду в Україні. Ця організація складається з офісів трьох генеральних інспекторів. Йдеться про Міноборони, Державний департамент та USAID. Також до групи увійшли інші генеральні інспектори наглядових організацій в усьому уряді США.

Свої засідання робоча група почала проводити ще у червні 2022 року. Під час них вони координували наглядову діяльність в Україні.

Наразі команди наглядачів відправилися до України, щоб отримати інформацію безпосередньо на місці. Ці заходи включають зустрічі з офіційними особами США в регіоні, українською владою, НАТО, представниками інших двосторонніх донорів, Організацією Об’єднаних Націй та іншими міжурядовими міжнародними організаціями, які беруть участь у реагуванні.

Читайте також: Кокотюха: Яйця на кілограми – це вже було, читайте класику

Крім того, USAID відкрив "гарячу лінію" та закликав "своєчасно та прозоро повідомляти про неправомірні дії, що впливають на підтримку України та її народу з боку Сполучених Штатів". Відтепер можна конфіденційно повідомляти про будь-яку підозрілу діяльність, пов’язану з програмами або операціями Міністерства оборони США, Державного департаменту США (включно з Агентством США з глобальних медіа) й Агентства США з міжнародного розвитку, на відповідну гарячу лінію.

Раніше влада Сполучених Штатів оголосила про проведення аудиту ефективності та доброчесності використання американської допомоги в Україні. Контроль здійснюватиметься не тільки в оборонній сфері України.

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини