Ракети GLDSB з дальністю ураження до 150 км: експерт розповів, як вони можуть змінити хід війни в Україні
Військовий експерт Петро Черник заявив, що ракети GLDSB, які США нададуть Україні в якості військової допомоги, сприятимуть створенню умов для якісних контрнаступальних дій ЗСУ.
За його словами, за допомогою цієї зброї українські бійці матимуть змогу знищувати логістичні шляхи окупантів. Відтак це призведе до того, що згодом перевага РФ в артилерії нівелюватиметься.
Про це Черник розповів в ефірі "24 каналу", інформує UAINFO.org.
Читайте також: Колишній глава Пентагону закликав надати Україні винищувачі та ATACMS
За його словами, ракета GLDSB може уражати цілі на відстані до 150 км. При чому зараз ВСУ мають можливість бити по цілям ворога на відстані максимум 84 км з РСЗВ HIMARS або на 120 км із радянських систем "Точка-У".
"Справді, дуже хороша ракето-бомба на основі комплексу GBU-39 з реактивним двигуном М26. Свого часу американці відмовилися від касетних боєприпасів до систем HIMARS, але зробили чимало таких саме двигунів. Бомба може завдавати ударів до 150 км. Теперішні боєприпаси, які використовує HIMARS, працюють на відстань 84 км. А найбільша відстань, яка є для нас досяжною, це стара радянська система "Точка-У", – сказав Черник.
Читайте також: Потужні ЗРК SAMP/T: Жданов розкрив переваги європейського аналога Patriot
Експерт пояснив, що, отримавши на озброєння ракети GLDSB, українські військовослужбовці зможуть порушити логістику армії Путіна в тимчасово окупованому Криму. Також у ЗСУ з'явиться можливість знищувати склади з артилерійськими боєприпасами окупантів.
"Від Херсона до перекопського перешийка 102 км, а до чонгарської залізничної нитки трохи більше. І ці боєприпаси вже точно зможуть взяти міст під контроль. І не тільки цей міст, а й вузлові розв'язки, зокрема, це стосується мостів у районі Мелітополя. І нитка, яка тягнеться від Дебальцевого до Росії, також стає під загрозою", – зазначив експерт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки