MENU

Левченко: Від Путіна до патріарха Кирила: росіяни шпигують по всьому світу

708 0

Левченко: Від Путіна до патріарха Кирила: росіяни шпигують по всьому світу

Російські посольства стали місцем поширення кремлівської пропаганди та ведення шпигунської діяльності проти країн акредитації, що створює пряму загрозу державам демократичного світу. Російська Федерація вчиняє жахливі злочини на українській території, тому російські посли мають стати персонами нон грата в європейських столицях, які засуджують агресію Москви проти України, пише у своєму блозі Олександр Левченко, інформує UAINFO.org.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс виступив із пропозицією до країн-членів ЄС вислати усіх російських послів, які тривалий час займаються не дипломатичною діяльністю, а несуть із собою агресивну пропаганду Кремля, намагаючись приховати Zлочини Москви, вчинені проти українського народу. Офіційний Вільнюс заявив, що немає сенсу терпіти перебування російських послів, які, як продовжена рука Кремля, сіють ненависть до демократичних цінностей і захищають на політичному рівні найбільше після Другої світової війни неспровоковане військове вторгнення РФ проти України. Тому Литва відмовила в прийомі російського посла. До цього акту приєдналися Латвія та Естонія. Водночас Кремль зажадав повернення з Москви додому послів Латвії та Естонії як високих представників країн, де "панує антиросійська істерія".

Москва планує наступ на країни Балтії – Литву, Латвію та Естонію, а їхню боротьбу за своє національно-територіальне виживання та всебічну підтримку Києва у Кремлі розцінюють, як антиросійську істерику. Москва веде брудну гру в Латвії та Естонії з наміром втягнути російськомовних громадян цих країн у політичні ігри Кремля з метою пропаганди на цих теренах ідей російського фашизму - рашизму та підготовки п'ятої колони для сприяння можливому вторгненню Росії в ці країни, як це вже було в 1940 р.

Для Литви найбільшу небезпеку становить можливість пробивання російського коридору через Сувалки в Калінінградську область, яка до 1945 р. історично була Східною Прусією з центром у Кенігсберзі. Цей регіон був анексований СРСР після Другої світової війни, але Москва самостійно вирішила включити його до складу саме Російської Федерації, хоча ці території історично були населені пруськими племенами, які литовського походження, але з часом були германізовані. Лише вузьке місце через Сувалки з’єднує три згадані країни Балтії сухопутним шляхом із Польщею та всім НАТО і ЄС. Москва це добре знає і має плани в разі великої війни завдати удару в цьому напрямку з Білорусі, щоб перекрити військову допомогу з боку Польщі та Німеччини в разі широкомасштабного російського вторгнення. У Вільнюсі, Ризі та Таллінні добре розуміють, що якщо Україна впаде, то російський ведмідь рушить, насамперед, проти них. Тому вони щиро надають максимально можливу підтримку Україні, яка становить цілий відсоток валового національного продукту (ВНП).

Навесні 2022 року країни НАТО та ЄС вигнали зі своїх столиць кілька сотень російських шпигунів, які працювали під прикриттям російських посольств. Російські спецслужби нахабно вербували впливових політиків, бізнесменів та відомих журналістів у країнах перебування з метою створення кремлівської мережі впливу в державі акредитації. Росіяни десь встигли навіть обробити верхівку влади, і не дивно, коли раптом відомі високопоставлені політики західних країн починають публічно співати, ніби під російську балалайку, маскуючи свої погляди начебто під національний інтерес. Найбільш помітно це в Угорщині, де росіяни зуміли створити сферу свого значного впливу на політичну та бізнесову верхівку цієї країни. У Сербії, та особливо в Республіці Сербській, також залишається величезний вплив Росії. Москва має значне російське лобі в Болгарії, Хорватії та інших країнах. Звісно, ​​комунікація не йде напряму з найвищою політичною верхівкою, щоб не помітили спецслужби блоку НАТО. Встановлення таких контактів завжди відбувається під час перебування в третіх країнах і в той час, коли "клієнт" ще не досяг найвищої посади.

Олександр ЛЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини