Пекін заявив, що повітряні кулі США "понад десять разів" пролітали над Китаєм з початку минулого року
Ван Веньбінь
Речник МЗС КНР Ван Веньбінь стверджує, що від початку 2022 року повітряні кулі США «незаконно пролітали» над Китаєм понад десять разів.
Про це повідомляє Bloomberg, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Під час брифінгу у понеділок, 13 лютого, Веньбінь сказав, що заявлена ним інформація «нерідкість» і поорадив США «задуматися й змінити свою неправильну практику».
«Ми залишаємо за собою право вжити необхідних заходів для вирішення відповідних інцидентів», — заяви він.
Від запитання щодо даних держЗМІ Китаю про плани Пекіна збити "невідомий об'єкт", який нібито пролітав над водами поблизу портового міста Циндао, речник МЗС ухилився.
Читайте також: Повітряні кулі Китаю шпигували за територіями понад 40 країн – Білий дім
Такі звинувачення на адресу Вашингтона з боку Пекіна лунають вперше після того, як Сполучені Штати заявили про збиття розвідувального китайського аеростата на початку лютого, а потім — ще трьох схожих об'єктів. 12 лютого американські військові збили об'єкт над озером Гурон, 11 лютого — над північчю Канади, 10 лютого — у повітряному просторі Аляски.
3 лютого Пентагон повідомив, що спостерігає за китайською шпигунськую кулею, яка веде розвідку над північною територією США. Reuters писало, що американські винищувачі були готові летіти збивати кулю, проте військове керівництво порадило Джо Байдену не віддавати наказ про збиття. Він дослухався поради, тому повітряна куля продовжувала літати над США, поки її супроводжував один із літаків.
Читайте також: Прибульці? Повітряні "кулі" над Америкою: військові США зробили припущення, яке шокує
Міністерство закордонних справ КНР заявило, що їхня куля потрапила на територію США «через форс-мажорні обставини», назвали апарат цивільним і його нібито використовували для метеорологічних досліджень.
4 лютого за наказом Байдена кулю збили над Атлантичним океаном. Китай висловив протест. На тлі повідомень про аеростат держсекретар США Ентоні Блінкен відклав свій візит до КНР.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки