Росія модернізувала крилаті ракети Х-101 через проблеми з точністю наведення, – Генштаб
Росія зіткнулася з проблемою точності наведення удару крилатими ракетами Х-101, тому була вимушена їх модифікувати.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на представника Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ полковника Микола Данилюка, інформує UAINFO.org.
За його словами, російські пропагандисти не втомлюються хизуватися тактико-технічними характеристиками ракети Х-101. Проте Росія вимушена швидкими темпами модернізувати таку "високоточну" зброю.
"Крилата ракета Х-101 продемонструвала обмежені можливості прориву системи ППО. Фрагмент крилатої ракети Х-101 нової серії було знайдено поблизу села Малютянка Київської області. На ньому чітко видно модернізовану оптико-електронну систему наведення", - сказав Данилюк.
Читайте також: Вночі сили ППО знищили 16 з 32 ракет, які окупанти випустили по Україні
Він зазначив, що ця модифікація з’явилася ще наприкінці осені. Так, це свідчить про те, що вже в той період у РФ почалися проблеми з наведенням.
Данилюк пояснив, що принциповою відмінністю модернізованої оптико-електронної системи наведення у ракети Х-101 нового покоління є наявність трьох нерухомих об’єктивів.
"У старій оптико-електронній системі був один об’єктив, встановлений на поворотний механізм з кутами нахилу до 10 градусів. За задумом агресора, модифікація повинна підвищити точність наведення ракети на ціль. Окрім цього, змін зазнала електронно-обчислювальна машина типу БАГЕТ-62-04. Варто зауважити, що дана складова крилатої ракети Х-101 є прямим доказом залежності російського ВПК від іноземних компонентів", - сказав він.
Полковник також зазначив, що країна-агресор змогла замінити частину мікросхем та чіпів даної ЕОМ на чіпи інших виробників. За його словами, це не говорить про неефективність санкцій.
Навпаки, якби не жорсткі обмеження, РФ взагалі б не мала проблем із поповненням запасів крилатих ракет і постійно завдавала б масованих ударів по Україні, як це було у перші місяці повномасштабної війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки