MENU

Вчені виявили, що пропущений сніданок шкодить імунній системі

699 0

Вчені виявили, що пропущений сніданок шкодить імунній системіНавіть якщо їсти вранці не хочеться, сніданок пропускати не варто

Хоча голодування у певних ситуаціях може бути корисним, американські дослідники попереджають: хронічний пропуск сніданків шкодить імунній системі та може підвищити ризик розвитку раку та серцевих захворювань.

Результати дослідження опубліковані у журналі Immunity, повідомляє UAINFO.org.

Щоб зрозуміти, як пропущений прийом їжі впливає на стан нашої імунної системи, дослідники з Медичної школи Ікана на горі Сінай (США) провели експеримент на двох групах мишей, єдиною відмінністю якого був різний раціон. Першій групі мишей відразу після пробудження давали щільно поснідати (у цих гризунів є звичка з'їдати найбільше їжі за «сніданком»), тоді як інші обходилися водою.

Читайте також: Тіло худне, а живіт – ні. Чи можна позбутися вісцерального жиру

Вчені зібрали зразки крові тварин відразу після пробудження, а також через чотири та вісім годин. Вивчивши склад крові мишей в обох групах, дослідники виявили у «голодних» тварин різке зниження числа моноцитів – білих кров'яних клітин, які грають велику роль у боротьбі зі злоякісними пухлинами та хвороботворними мікроорганізмами, а також протікання запальних реакцій. Вже через чотири години після пропущеного ранкового прийому їжі 90 відсотків моноцитів зникли з кровотоку мишей, а за вісім годин їх майже не залишилося.

Виявилося, що голод викликав стресову реакцію мозку, а вона, своєю чергою, змусила моноцити переміститися в кістковий мозок, де вони перейшли в неактивний стан. Одночасно з цим утворення нових клітин сповільнилося.

Читайте також: Чому насправді потрібно вечеряти за 3-4 години до сну

Через 24 години, коли мишам знову надали доступ до корму, моноцити почали повертатися в кровотік, але різке збільшення їх кількості пішло організму лише на шкоду: у гризунів спостерігалися ознаки серйозного запалення, що послабило їхню стійкість до інфекційних хвороб та підвищило ризик проблем із серцем.

Таким чином, підкреслюють дослідники, хоча голодування може мати корисні наслідки, варто враховувати всі можливі ризики та підготуватися до негативної реакції організму не тільки на період обмеження їжі, але і після нього.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини