MENU

Готуються повертати? У Китаї позначили російські території своїми історичними назвами

1050 0

Готуються повертати? У Китаї позначили російські території своїми історичними назвами

Міністерство природних ресурсів Китаю опублікувало нову версію своєї карти світу. Вона пропонує повернутися до використання китайських назв восьми міст і територій, окупованих Російською імперією в кінці 19 – на початку 20 століть.

Циркуляр про друк та розповсюдження "Технічних умов для відображення змісту загальнодоступних карт" оприлюднено на сайті китайського відомства. Згідно з новою директивою Пекіна, Владивосток знову називатиметься Хайшенвай (що означає затока Морського огірка), Хабаровськ – Болі, а острів Сахалін називатиметься Куедао. Становий хребет знову став називатися китайською Зовнішнім синьаньским хребтом, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

"Кордони Китайської Народної Республіки визначаються відповідно до кордонів Китаю, затверджених Держрадою. Малюнок стандартної карти зразка методу малювання лінії національного кордону, історичного кордону Китаю. Дані намальовані відповідно до фактичних історичних кордонів", – сказано в документі, опублікованому китайським відомством.

Читайте також: Китаю є чим допомогти Росії, але навряд чи він на це піде, – експерт

Зазначимо, що карту міністерство не публікувало, описавши лише на словах території, які потрібно підписувати і старими назвами, зокрема. Водночас багато видань та Telegram-каналів опублікували як нову карту відомства стару, авторства Джона Талліса 1851 року, на якій показана більша частина території, втраченої династією Цин Російською імперією.

Оглядач із Цзянсу Оу Ханьцзун заявив, що за нерівноправними договорами з кінця 19 століття китайський народ втратив 1,7 мільйона квадратних кілометрів території, включно з тим, що зараз називається Далекосхідним регіоном Росії, Монголією та деякими територіями в сучасних Киргизстані та Казахстані, пише видання "Asia Times".

За словами Оу, повторне використання китайських назв далекосхідних міст нагадує китайцям про їхнє бажання повернути втрачені території. Російський уряд поки що ніяк не прокоментував це питання.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини