MENU

Чотири важливі звички, які зроблять відносини міцними

1188 0

Чотири важливі звички, які зроблять відносини міцними

Багато людей вважають, що успішні відносини – це те, що виходить саме собою, але правда в тому, що всі відносини вимагають роботи. Для того, щоб почуватися комфортно поряд із партнером, завжди потрібно прагнути бути кращими.

Про це виданню Psychology today розповів психолог Марк Треверс. За його словами, існують чотири звички, які роблять відносини міцнішими, інформує UAINFO.org.

Не критика, а ніжність

Критика - це пряма атака на характер чи поведінку. Вона може висловлюватися як звинувачення або судження про конкретну особу, а не про дію чи подію. Часто критика змушує людей захищатись, що викликає ще більше негативних емоцій.

Читайте також: Психотерапевт назвала три звички, які допоможуть зберегти пристрасть та довіру у відносинах

"Навряд чи ви можете реально пообіцяти собі ніколи не критикувати свого партнера, тому можете попрацювати над вираженням своїх почуттів. Наприклад, замість "ти" використовуйте "я". Висловлюйте позитивну потребу замість негативного судження. Уникайте того, щоб ваш партнер відчував себе атакованим", – порадив Треверс.

Цінуйте, а не зневажайте

Нехтування виходить за рамки критики. Це руйнівна форма спілкування, яка включає атаку на почуття власної гідності людини в тому числі за допомогою образ, сарказму і неповажних жартів. Щоб позбутися такої поведінки, психолог порадив виробити звичку виявляти вдячність, ніжність і захоплення поведінкою партнера або рисами його характеру.

Відповідальність замість захисту

Спроба захистити себе виникає, коли з боку партнера звучать звинувачення. В результаті обидва реагують на конфлікт, заперечуючи свою відповідальність за внесок у проблему та перекладаючи провину на іншого. Коли люди займають оборонну позицію, це призводить до подальших суперечок без вирішення, оскільки обидва почуваються несправедливо звинуваченими. Протиотрута від цієї позиції - взяти відповідальність за свою роль у ситуації.

"Розвивайте звичку брати на себе взаємну відповідальність", – порадив психолог.

Читайте також: Від синхронізації режимів до незвичайних побачень: поради, які допоможуть покращити стосунки

Заспокоїтись, а не тікати від проблеми

Коли одна людина емоційно уникає спору, щоб уникнути подальшого конфлікту, виникає обструкція. Вона може приймати різні форми – наприклад, уникнення зорового контакту, обговорення проблеми, пошуків шляхів вирішення або повна відмова від розмови на певні теми. Обструкція нічого не робить для того, щоб вирішити ситуацію. Натомість вона посилює почуття ізоляції та роз'єднаності, що з часом може призвести до подальшого невдоволення між партнерами.

У таких випадках Треверс рекомендує заспокоїтись і взяти себе в руки. За його словами, у той момент, коли виникає відчуття бурі, що насувається, не слід повністю закриватися. Для початку можна перервати розмову і попросити тайм-аут на 20 хвилин, після чого "на свіжу голову" розпочати обговорення проблеми.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини