Tornado чи F-16: Жданов розповів, який з цих літаків більше підходить Україні
Експерт вважає, що винищувачі Tornado Україні не потрібні, оскільки на них немає де брати запчастини й вони морально застаріли.
Військовий експерт Олег Жданов прокоментував інформацію ЗМІ про те, що Італія змінює літаки Tornado на F-16, і передасть їх Україні. Він порівняв ці винищувачі та пояснив, чому не варто приймати на озброєння Tornado, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Літак Tornado знімається з експлуатації. Він залишається тільки в Італії, Саудівській Аравії та Німеччині – три країни на сьогодні залишили ще Tornado у себе на озброєнні. Це винищувач, який вироблявся з 74-го по 98-й рік. Всього було вироблено 990 машин. Це винищувач-бомбардувальник або винищувач-перехоплювач – тільки дві іпостасі були в серійному виробництві. У несерійному виробництві його виробляли для себе окремі країни. При чому, його виробляли всі 4 країни, які є експлуатантами: це Велика Британія, там було 249 цих літаків, Німеччина, Італія і Саудівська Аравія", – пояснив Жданов під час ефіру на YouTube.
Читайте також: Американські військові шукають спосіб модернізації українських МіГів під західні ракети "повітря – повітря", – Politico
Експерт наголосив, що кожна з країн робила для себе якісь модифікації, але в одиничних екземплярах. Так, був випущений літак-розвідник, розвідники-бомбардувальники, всепогодні перехоплювачі, але це робилося одинично.
"Тепер дивіться, Велика Британія в 2019 році свої 249 машин списала. Залишилися Німеччина, Італія і Саудівська Аравія. У Німеччини 363 літаки, 322 з них серійні, але вони практично не експлуатуються, вони всі знаходяться на зберіганні. В Італії 101 літак, з них 99 серійних. Бачите, вони йдуть на списання, Італія закуповує F-16. І в Саудівській Аравії 48 літаків на сьогодні. У 98-му були завершені поставки. Сенс нам брати зараз ці Tornado, які ніким не виробляються? Де запчастини на цей літак?", – продовжив він.
До того ж, за словами Жданова, Tornado морально застарів. Цей літак не зазнав серйозних модернізацій. Він є повноцінним винищувачем і в розмірах, і в своїй бойовій вазі.
"Тепер про F-16. Він був розроблений в 74-му році на базі F-15. Він дрібний, має один двигун, а не два, і він легший. Для порівняння, випущено в 5 разів більше цих літаків – 4,5 тисячі одиниць було випущено F-16. Він зазнав величезної та глибокої модернізації. Він робився як легкий винищувач. Мені якось один з льотчиків привів таке порівняння: ви коли-небудь намагалися лягти відпочити в кімнаті, і там з'являється настирлива муха. Все, ніякого відпочинку вже немає. Так ось, F-16 можна порівняти з настирливою мухою: маленький, верткий, легкий, швидкий і багатофункціональний. Треба штурмові дії – будь ласка, треба бомбардування – будь ласка, треба повітряний бій – будь ласка, треба перехоплювати ракети в роботі з такими комплексами як Patriot – будь ласка", – описав характеристики літака експерт.
Читайте також: Україна може отримати F-16 у вирішальний переломний момент війни, – конгресмен
При цьому Жданов наголосив, що Tornado може використовуватися тільки як винищувач-бомбардувальник або винищувач-перехоплювач. При цьому він робиться як винищувач-бомбардувальник, і іншого функціоналу у нього немає. Так само і винищувач-перехоплювач, який не може використовуватися як бомбардувальник, бо він робиться саме під перехоплення.
"Tornado – це вузьконаправлені машини. А ось F-16 став багатоцільовою платформою. 4,5 тисячі машин випущено, випускається досі, модифікується досі. Є всі запчастини. Я б сказав, це один з найбільш поширених літаків в світі в своєму класі. Тому я вважаю, що ні в яке порівняння Tornado з ним не йде. Tornado – це відпрацьований варіант вчорашнього дня, тому країни його списують і цілком можливо, готові його нам передати", – резюмував Жданов.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки