MENU

Згадав і про ООН, і про ОБСЄ, і про права людини: патріарх РПЦ Кирило поскаржився Франциску і Гуттерешу на "вигнання" УПЦ МП із Лаври

749 0

Згадав і про ООН, і про ОБСЄ, і про права людини: патріарх РПЦ Кирило поскаржився Франциску і Гуттерешу на "вигнання" УПЦ МП із Лаври

Патріарх Російської православної церкви Кирило (Володимир Гундяєв), який підтримав криваву війну в Україні, звернувся з проханням до папи Франциска та генсека ООН Антоніа Гуттереша. Він хоче, щоб Захід захистив ченців УПЦ МП та перешкодив вигнанню ченців із Києво-Печерської лаври.

Про це йдеться на сайті РПЦ, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Кирило жаліється на те, що 10 березня у Міністерстві культури та інформаційної політики України заявили про розірвання договору з Українською православною церквою (МП) про оренду Нижньої Лаври. Ченці мають звільнити усі приміщення до 29 березня. І цей факт "викликає жаль" у Гундяєва.

"Києво-Печерська лавра – це перший монастир Київської Русі, що існує з XI століття, родоначальник загальної духовної та чернечої традиції російського, українського та білоруського народів. Це колиска нашої цивілізації та національних культур. Тут написана перша історична пам'ятка Стародавньої Русі – "Повість временних літ Протягом тисячолітньої історії обителі вона неодноразово страждала від набігів, іноземних завоювань і відвертих гонінь на християн. Але лише за часів панування войовничої атеїстичної влади у ХХ столітті монахів Києво-Печерської лаври виганяли з монастиря", - цинічно заявив Гундяєв.

Читайте також: УПЦ МП має покинути усі приміщення Києво-Печерської лаври: "філія" РПЦ виселятися та віддавати "збережений монахами" спадок не хоче

Патріарх Кирило підтримав позицію єпархії та також заявив, що договір "не має юридичних підстав".

"Звертає він увагу відсутністю у ньому достатніх юридичних обгрунтувань. Робота якоїсь комісії з пошуку порушень у господарській діяльності монастиря мала непрозорий характер, а її репресивна мета – повне вигнання монахів з лаври – не ховалася державними чиновниками та представниками інших релігійних організацій України, які перебувають під впливом світської влади", – видав Гундяєв.

Крім того, він додав, що українська влада нібито не дотримується прав і свобод людини.

"Закликаю докласти всіх можливих зусиль, щоб перешкодити примусовому закриттю монастиря, яке призведе до порушення прав мільйонів українських віруючих на свободу віросповідання, гарантованих Конституцією України, а також такими документами як Статут ООН, Загальна декларація прав людини, Декларація про ліквідацію всіх форм нетерпимості на основі релігії чи переконань та багатьма іншими актами міжнародного значення", – не приховуючи цинізму, озвучив Гундяєв.

Крім Гуттереша та папи Франциска, патріарх Кирил адресував своє прохання генсеку ОБСЄ Хельзі Марії Шмід, генсеку Ради Європи Марії Пейчинович-Буріч, верховному комісару ООН з прав людини Фолькеру Тюрку, директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини церков доктору Джеррі Піллею та іншим священнослужителям.

Читайте також: "Буде окрема ревізія": Мінкульт перерахує всіх святих у Києво-Печерській Лаврі

Своєю чергою митрополит Української православної церкви Московського патріархату Павло поскаржився, що сотні монахів будуть змушені залишити Києво-Печерську лавру до 29 березня. Також він пригрозив українській владі, що "боротиметься до останнього". При цьому владу України митрополит обізвав "гонителями церкви та онуками революції". Фрагмент заяви Павла опублікований у Telegram-каналах.

Під час звернення він поскаржився на те, що українська влада ухвалила рішення видворити московських монахів, які підтримують війну РФ проти України, із Києво-Печерської лаври. Також Павло видав, що "з України починається апокаліпсис".

Крім того, ображений митрополит вибухнув образами на адресу Православної церкви України. За його словами, "є люди, які мріють осквернити все, що можна".

"Якщо поносять церкву – вони поносять Христа. Якщо вони поносять церкву – вони поносять тих, хто ходить до церкви", – видав митрополит.

 

Нагадаємо, національний заповідник "Києво-Печерська лавра" 10 березня повідомив про розірвання договору оренди з чоловічим монастирем Української православної церкви Московського патріархату. Представники УПЦ МП мають залишити територію Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини