MENU

Науковці назвали фактори, що впливають на спалення калорій під час тренувань

478 0

Науковці назвали фактори, що впливають на спалення калорій під час тренувань

Кожного разу, коли ми намагаємося схуднути, підібрати інтенсивність фізичних вправ або подбати про здоров’я, доводиться чути про калорії. Мабуть, кожна людина у різні періоди свого життя цікавилася їх підрахунком. І це правильно, оскільки калорія – основна одиниця енергії, яка використовується нашим тілом не лише під час активного навантаження, але й навіть під час сну. Спалення калорій у кожного відбувається по-своєму, і не на все ми можемо впливати.

Всі процеси в організмі, які відповідають за розщеплення поживних речовин для отримання енергії, складають метаболізм людини, і у кожного він неповторний. Видання EveryDayHealth розповіло, які саме фактори впливають на спалення калорій, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Метаболічні процеси надзвичайно складні і відбуваються під впливом різноманітних чинників, тому не варто орієнтуватися на когось іншого у швидкості схуднення або наборі м’язової маси. На думку експертів, існує кілька факторів, які мають найбільший впив на спалення калорій.

Вага

Загальновідомою є інформація про те, що, чим більше ви важите, тим більше калорій спалюєте. Це зумовлено тим, що навіть на звичайний рух вашого тіла при великій вазі витрачається більше енергії. Крім того, ваші внутрішні органи теж мають більший розмір, тому для їхньої роботи потрібно більше енергетичних витрат як при фізичному навантаженні, так і у стані спокою.

Цей факт пояснює, чому при меншій вазі втрата зайвих кілограмів відбувається повільніше або навіть може призупинитися. Водночас слід пам’ятати, що навіть уповільнення схуднення не привід відмовитися від тренувань, оскільки, за даними науковців, покращення кардіореспіраторної витривалості корисне для загального здоров’я та знижує ризик передчасної смерті.

Читайте також: Мало спиш – не худнеш: скільки годин сну потрібно для втрати ваги

М’язова маса

За свідчення спортивного дієтолога, доктора медичних наук Дженаєда Броделла, м ’язова тканина спалює більше калорій, ніж жирова. Саме тому для більшого спалення калорій дієвими є вправи на збільшення м’язової маси, оскільки у цьому випадку вашому організмові потрібно виробляти більше енергії для підтримки швидкості, з якою скорочуються м’язи.

Саме тому, якщо ви прагнете до пришвидшення спалення калорій, слід розглянути можливість збільшити інтенсивність силових тренувань.

Стать

Зазвичай незалежно від інтенсивності фізичного навантаження чоловіки спалюють більше калорій, ніж жінки. Це пояснюється їх більшою вагою тіла та мязовою масою від народження. Тому навіть у стані спокою вони здатні витрачати на 5-10 відсотків більше калорій, ніж жінки.

Крім того, жінки фізіологічно схильні до відкладення більшої кількості жиру для продукування гормонів та здатності народжувати дітей. Тому деякі дані свідчать, що для підтримки загального здоров’я чоловікам потрібно не менше 2-5 % жиру, а жінкам – не менше 10-13%.

Вік

З роками людина схильна до втрати м ’язової маси, що, своєю чергою, призводить до уповільнення метаболізму. Це може бути пов’язано із тим, що тіло стає стійкішим до гормонів, які синтезують вироблення білка – необхідного елемента для підтримки м’язів.

Водночас це не означає, що спалення калорій буде відбуватися на однаковому рівні протягом усього дорослого життя. Дослідження свідчить, що метаболізм стабілізується у віці від 20 до 60 років і лише потім починає знижуватися. Це означає, що завдяки регулярним силовим навантаженням можна збільшити м’язову масу, що допоможе з віком спалювати більше калорій навіть у стані спокою.

Рівень фізичної підготовки

Мабуть, ви помічали, що з часом виконувати вправи стає все легше. Це можна пояснити тим, що тіло адаптується до обраного навантаження. Однак це впливає і на спалення калорій.

Оскільки після адаптації для досягнення мети вам потрібно менше енергії, то у процесі тренування і калорій спалюється менше. Ось чому для отримання результату інтенсивність фізичної активності потрібно переглядати та нарощувати.

Читайте також: Невролог пояснив, чому перехід на літній час небезпечний для здоров'я

Інтенсивність тренувань

Інтенсивність, з якою ви виконуєте вправи, має неабияке значення. Адже, виконуючи однакову вправу з різною інтенсивністю, двоє людей спалюватимуть різну кількість калорій.

Навіть тренування з низькою інтенсивністю матимуть позитивний вплив на загальний стан здоров’я, включаючи зниження тривожності та покращення роботи серцево-судинної системи. Однак додавання вправ з високою інтенсивністю лише покращить цю дію та збільшить спалення калорій.

Як бачимо, метаболізм – непростий процес людського організму, і немає потреби перейматися тим, на що ми не можемо вплинути. Однак знання певних правил та регулярна фізична активність допоможе не лише спалювати накопичені калорії, але й значно покращити самопочуття, запобігти прогресуванню захворювань та зберегти здоров’я на довгі роки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозерватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини