MENU

Путіна мають заарештувати: Фейгін пояснив наслідки рішення суду в Гаазі

815 0

Путіна мають заарештувати: Фейгін пояснив наслідки рішення суду в Гаазі

Президента країни-агресора Росії Володимира Путіна, на арешт якого Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер, мають заарештувати у будь-якій країні, яка визнає юрисдикцію цього суду, зокрема, у будь-якій країні Європи. Це політичне рішення має два серйозні наслідки.

Таку думку виданню Оbozrevatel висловив російський правозахисник Марк Фейгін, інформує UAINFO.org.

"Звичайно, заарештувати його зараз досить складно, оскільки він не відвідує країн, які визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, але ордер діє. Якщо він з'явиться в Європі, його зобов'язані затримати", – наголосив він.

За оцінками правозахисника, рішення Міжнародного кримінального суду має два наслідки. Перший полягає в тому, що цей суд, напевно, "бере на себе функцію міжнародного суду по Україні".

У цьому контексті Фейгін нагадав, що свого часу суди щодо Югославії та Руанди створювалися Організацією Об'єднаних Націй: "Міжнародний кримінальний суд може діяти за спеціальними рішеннями ООН, але все-таки до його структури не входить".

Другий наслідок у тому, що сам факт видачі ордера на арешт Путіна запускає цілу серію процесів.

"Запитують: навіщо ордер, якщо його не можна реалізувати. Але це сфера політики – сьогодні не можна, а завтра можна", – зауважив Фейгін.

Читайте також: Генпрокурор Гааги про арешт Путіна: ті, хто вважає це нереальним, не розуміють історії

"Самим фактом видачі ордера створюється певна ситуація, певний суспільний навіс, який створює передумови для багатьох речей. Нехай не до негайного арешту Путіна, але до початку провадження, це додаткове створення загроз. Оточення Путіна починає сприймати його як людину, яка може погано закінчити. І це може вселяти їм бажання відстрибнути якнайдалі від Путіна та всього, що з ним пов'язане", – пояснив правозахисник.

За його словами, можливі три варіанти трибуналів, які розглядатимуть злочини Путіна у війні проти України: "Перший – весь функціонал у справі може взяти на себе Міжнародний кримінальний суд. Другий – якщо таки проштовхнути рішення про створення трибуналу через Генеральну асамблею, де треба набрати більше ніж 90 голосів. Третій – створити договірний суд, як свого часу суд щодо Югославії".

Фейгін також наголосив, що ордери Путіну можуть виписати різні суди.

"Ордери можуть бути виписані різними судами, чому ні? Хоча це юридично неоднозначне питання, але дивлячись, які звинувачення. В одному суді буде звинувачення за воєнні злочини, в іншому за геноцид, у третьому за деякі інші, що не пов'язані з цими двома".

"У будь-якому випадку це велика політична дія. І сама по собі вона впливатиме на багато процесів", – підсумував правозахисник.

Читайте також: Росії загрожує розпад: екс-депутат Держдуми спрогнозував, коли він станеться

Водночас, попри те, що Міжнародний кримінальний суд визнав президента Росії Володимира Путіна воєнним злочинцем та видав ордер на арешт диктатора, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш продовжить зустрічатись та спілкуватись з останнім. В Організації наголосили, що Гаазький трибунал є незалежною структурою від ООН. Про це заявив речник офісу генсека ООН Стефан Дюжаррик.

"Міжнародний кримінальний суд є незалежним від Секретаріату (ООН), і ми не коментуємо його рішення", – сказав Дюжаррик у відповідь на запитання журналістів.

Він зазначив, що генсек ООН за потреби зустрічатиметься з Путіним.

"Ми будемо, як і раніше, вважати, що генеральний секретар буде говорити з тим, з ким йому потрібно поговорити, щоб розв'язувати питання, які стоять перед ним", – підкреслив речник Гутерреша.

При цьому Дюжаррик ухилився від прямої відповіді на питання, чи може за нинішніх умов генсек ООН гарантувати Путіну участь у заходах Організації, якщо вони відбуваються на території держав-підписантів Римського статуту.

"Як я вже сказав, це стосується всіх: генеральний секретар завжди буде говорити з тим, з ким йому потрібно говорити, щоб рухатись уперед... Я можу говорити лише за нього", – сказав він.

Читайте також: Що дає ордер Гааги на арешт Путіна: пояснення генпрокурора

Тим часом голова Слідчого комітету Росії розпорядився здійснити перевірку у зв'язку з видачею Міжнародного кримінального суду у Гаазі ордерів про арешт російського президента Путіна та уповноваженої президента РФ з прав людини Марії Львової-Білової. 

"Голова СК Росії доручив центральному апарату відомства організувати процесуальну перевірку у зв'язку з незаконною видачею Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт громадян РФ", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в межах перевірки Слідком має намір встановити особи всіх суддів Міжнародного кримінального суду, які причетні до "ухвалення незаконного рішення", а за результатами перевірки буде ухвалено процесуальне рішення.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини