MENU

У Зеленського вважають, що цей рік буде переломним в економічному впливі санкцій на РФ

246 0

У Зеленського вважають, що цей рік буде переломним в економічному впливі санкцій на РФ

Щомісяця війна забирає з російського бюджету $8–$9 млрд, що покривалися Фондом національного добробуту.

Цей рік може стати переломним в економічному впливі санкцій на Росію. Про це написав керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, зазначивши, що Міжнародна робоча група з питань санкцій проти РФ Макфола-Єрмака спільно з експертами Київської школи економіки опублікували Дослідження впливу санкцій на російську економіку за останній рік, інформує UAINFO.org.

За його словами, ключовий висновок – санкції працюють, але є можливості для їх посилення.

"Дослідники єдині в думці, що вплив санкційного навантаження на російську економіку, зокрема на її торгівлю й державний сектор, продовжує посилюватись.Передусім це зумовлено впровадженням експортних обмежень на російські енергоносії, зокрема на нафту та природний газ. Експерти вважають, що 2023 рік може стати переломним в економічному впливі на країну-агресора", - повідомив Єрмак.

Він додав, що санкційний тиск на РФ неодмінно впливає на її подальші можливості ведення війни. Керівник ОП зауважує, що навіть в офіційних джерелах РФ визнають погіршення ключових макроекономічних показників у 2022 році: падіння ВВП, зростання рівня інфляції та безробіття, скорочення обсягів інвестицій тощо.

Читайте також: У Росії не вистачає грошей на зарплати бюджетникам: борг зріс на 1400%

"Це доводить правильність обраної Україною та її союзниками стратегії впливу на агресора. Водночас зберігаються й можливості для подальшого посилення тиску", - зазначає Єрмак.

Згідно з дослідженням, ефект від санкцій мав значну інерцію, та нині відчутно впливає на російську економіку.

В повідомленні сказано, що профіцит поточного платіжного балансу суттєво скорочується (60% за період з ІІ до ІV кварталу, і дані за грудень – січень свідчать про посилення цієї динаміки), а у 2023 році він становитиме  $63 млрд (порівняно з  $227 млрд у 2022 році) із перспективою подальшого падіння.

Спостерігається також падіння курсу рубля та зростання інфляції: починаючи з листопада 2022 року рубль втратив 20% вартості, що створює передумови для зростання споживчих цін. Через війну росіяни біднішають та втрачають доступ до якісних товарів і послуг.

Посилаючись на дані дослідження, Єрмак зазначає, що дається взнаки й дефіцит ліквідних ресурсів: щомісяця війна забирає з російського бюджету  $8-$9 млрд, що покривалися Фондом національного добробуту. "За таких темпів використання коштів Кремль втратить усю ліквідну частину ФНД до кінця 2023 року", - зазначив він.

Читайте також: На Росію чекає економічна руйнація, – глава МВФ

В повідомленні сказано, що доходи від торгівлі нафтою та газом цього року впадуть приблизно на 50%, а в довгостроковій перспективі ситуація для нафтогазової галузі РФ виглядатиме ще більш гнітючою.

"Здійснюючи тиск на нафтогазовий сектор, ми б’ємо агресора в саме серце, знекровлюємо його потенціал. Статистичні дані доволі яскраво відображають цей вплив. Якщо 2022 року ключовим складником експортних надходжень став продаж нафти та газу ($350 млрд від загальних  $540 млрд сальдо торгового балансу), то вже зараз спостерігаємо падіння доходів від продажу нафти й газу на 46%", - повідомив Єрмак.

За його словами, санкційний режим ще далекий від вичерпання потенціалу й потребує постійного оновлення та вдосконалення.

"Росія поки має достатній ресурс для продовження війни, тож від потужності запроваджених санкцій залежить швидкість припинення бойових дій", - наголосив Єрмак. Він зазначив, що пріоритетні напрями роботи міжнародної робочої групи: зниження рівня цінових лімітів на російські енергоносії, зокрема на нафту, уникнення винятків для державних корпорацій, безпосередньо залучених до агресії проти України, як-от "Росатом", забезпечення належного контролю за дотриманням уже наявних санкцій і рішуча протидія їх обходу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини