MENU

Учені виявили новий вид кішки: має загадкову особливість

1428 0

Учені виявили новий вид кішки: має загадкову особливість

На острові Корсика вчені виявили новий вид кішок. Результати генетичного дослідження здивували – корсиканські дикі кішки не є родичами домашніх або лісових котів, а більше схожі на лисиць.

У той час, коли біорізноманіття планети руйнується, ідентифікація нового генетичного виду є надзвичайно важливою для світової фауни. Вчені впевнені, що слід впроваджувати заходи для збереження корсиканських кішок, адже наразі вони існують на невеликій території в обмеженій кількості. Деталі розповіло видання OFB, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org

Історія корсиканських кішок

Місцеві називають корсиканських кішок "ghjattu volpe" (лисиця). У ХХ столітті були спроби більш-менш точних, але найчастіше – помилкових описів цього виду тварин.

Читайте також: Які коти мають найважчий характер: породи із "сюрпризом"

Управління біорізноманіття Франції (OFB) і Лабораторія біометрії та еволюційної біології (CNRS – Університет Клода Бернара в місті Ліон) опублікували останні результати генетичного дослідження та порівняння корсиканської кішки та їх континентальних "родичів". Вчені виявили специфічну генетичну особливість.

Генетичні дослідження

Останні дослідження, при проведенні яких застосовувався геномний підхід та високоточне секвенування, показали, що корсиканські кішки не є європейськими дикими котами. Вони трохи схожі на сардинських котів, але все-таки є окремим видом.

Цікаво, що домашні коти півдня Франції близькі за генетикою до котів Корсики, а сардинські коти – це проміжний вид між корсиканськими та домашніми видами.

"Ці результати свідчать про те, що корсиканська дика кішка не належить до Fssilvestris ou catus", – йдеться у дослідженні.

Читайте також: Як правильно гладити тварину: 5 порад від ветеринарки

За свідченнями місцевих жителів, корсиканські кішки часто нападають на ягнят, а також люблять ласувати козячим та овечим молоком. Протягом багатьох років їх вважали звичайними здичавілими котами, але зараз науковці говорять про існування нового виду.

Подальші дослідження матимуть на меті проаналізувати генетичні особливості сардинських кішок, кішок Середземномор’я та Близького Сходу. Лише так можна зрозуміти популяційну генетику та оцінити ризик гібридизації корсиканської кішки з домашніми котами.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини