Здорове довголіття: 79-річний "батько функціональної медицини" розповів про свій розпорядок дня
Джеффрі Бленд, якому цьогоріч виповнилося 79 років, вважається засновником функціональної медицини — напрямку, що фокусується не лише на лікуванні хвороб, а й на їхній профілактиці.
Інтерв'ю з Блендом публікує CNBC, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Більшу частину свого життя він присвятив дослідженню причин виникнення захворювань і розробці методів підтримки здоров’я на щодень.
Ще у 1991 році Бленд разом із дружиною Сьюзан заснував Інститут функціональної медицини, продовживши роботу, яку почав під керівництвом дворазового нобелівського лауреата Лайнуса Полінга у 1980-х роках. Пізніше він створив Інститут персоналізованої медицини способу життя, президентом якого залишається й нині.
Читайте також: 102-річний лікар розкрив, як без дієт і заборон зберегти стрункість і світлий розум
Попри поважний вік, Джеффрі Бленд досі дотримується принципів, що сприяють його активному довголіттю. Щоранку він починає зі свідомого налаштування — висловлює вдячність за новий день і можливість робити те, що приносить користь. Це, за його словами, визначає настрій на весь день.
Щодня Бленд обов’язково виділяє принаймні одну годину для фізичної активності — це можуть бути прогулянки, біг підтюпцем, аеробіка або заняття на тренажері для пілатесу вдома.
Окрему увагу він приділяє харчуванню. Основний принцип — додавати якомога більше яскравих овочів та фруктів, багатих на фітонутрієнти. Вони не лише надають продуктам колір і смак, а й допомагають знизити ризик хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних недуг та деяких видів раку.
Читайте також: Людина може жити тисячу років: учений розповів, що для цього потрібно
Перед сном науковець відводить щонайменше годину на розслаблення. Зазвичай це читання художньої літератури або книг про природу та подорожі, що допомагає відволіктися від робочих турбот і налаштуватися на відпочинок.
Джеффрі Бленд наголошує: для відчуття гармонії у житті важливо мати справу, що виходить за межі особистих інтересів і залишає слід у світі. Це може бути робота, духовність чи благодійність — головне, щоб це об'єднувало з іншими людьми та формувало спадок, який існуватиме після нас.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки