Влада ПАР ініціює юридичні консультації у зв'язку з ордером на арешт Путіна, – Bloomberg
Водночас в Австрії заявили, що заарештують Путіна за ордером МКС, якщо він приїде в країну.
У Південно-Африканській Республіці заявили, що консультуватимуться з юристами через ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Він має прилетіти до цієї країни на саміт БРІКС. Про це пише Вloomberg, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Зазначається, що в уряді ПАР поки що не розуміють, як правильно поводитися з ордером Міжнародного кримінального суду на арешт кремлівського диктатора. Зокрема, якщо він відвідає країну в серпні.
Так, у п'ятницю, 24 березня, міністерка закордонних справ ПАР Наледі Пандор повідомила, що уряд країни вже звернувся за юридичним висновком щодо ордера МКС.
"Ми стурбовані ситуацією в Україні. Ми хотіли б опинитися в позиції, де ми могли б продовжувати взаємодію між двома країнами, щоб закликати їх до миру", – сказала вона.
Читайте також: Путіна можуть заарештувати у Вірменії: країна визнала юрисдикцію МКС
Як відомо, 18 березня МКС видав ордер проти Путіна за воєнні злочини, пов'язані з ймовірним викраденням дітей з України. Південна Африка підписала Римський статут, який заснував суд, і можливо зобов'язана буде виконати ордер на арешт.
20 березня, через три дні після видачі ордера на арешт Путіна, представник президента ПАР Вінсент Магвенья заявив, що влада взяла до відома цю інформацію.
"Ми як уряд усвідомлюємо наші юридичні зобов'язання", – додав він тоді.
22 березня Наледі Пандор повідомила, що ПАР обговорить це питання у кабінеті міністрів, а також із колегами в Росії, щоб визначити подальші дії.
23 березня МЗС ПАР підтвердило запрошення Путіна на саміт БРІКС.
Читайте також: США будуть допомагати Україні, щоб гарантувати стратегічну поразку Путіна – Блінкен
Тим часом в Австрії, яка підписала та ратифікувала Римський статут, заявили, що заарештують президента РФ Володимира Путіна, якщо він потрапить на територію їхньої країни. Після цього диктатора передадуть Міжнародному кримінальному суду (МКС) у Гаазі (Нідерланди). Про це повідомляє видання "Укрінформ" із посиланням на відповідь федерального міністерства юстиції Австрії на його запит.
Там зазначили, що Австрія як учасниця Римського статуту зобов'язана виконувати ордери на арешт, які було видано МКС.
Імунітету перед цим органом не мають навіть глави держав. Це ще 2019 року було зазначено Судом у справі щодо президента Судану Омара аль-Башира.
"Ніхто не стоїть над законом, що конкретно означає, що кожен злочин має бути повністю розслідуваний. Безкарності не повинно бути", – зазначили в австрійському міністерстві юстиції.
Читайте також: "Це боротьба з безкарністю за найтяжчі міжнародні злочини": у МКС відреагували на погрози через ордер на арешт Путіна
Там додали, що їхня країна, як і всі інші сторони договору, повинна співпрацювати з МКС, його ордери мають виконуватися, а всі особи, яких розшукують у Гаазі, – бути заарештовані.
Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що будь-яка європейська країна, якщо на її території опиниться президент РФ Володимир Путін, повинна заарештувати диктатора й передати його Міжнародному кримінальному суду.
У Німеччині також заявили, що в разі приїзду Путіна він одразу ж буде затриманий та відправлений до Гааги.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки