MENU

У ЄС придумали, як використати заморожені активи РФ на користь Україні, – Politico

718 0

У ЄС придумали, як використати заморожені активи РФ на користь Україні, – Politico

Європейська комісія оцінює потенційний прибуток від інвестицій приблизно в 2,6 відсотка. Ці гроші можуть допомогти фінансувати післявоєнне відновлення нашої країни.

ЄС вивчає юридичні варіанти використання російських валютних резервів, заморожених в блоці, у тому числі їхнє інвестування для отримання прибутку, що може бути використаний для фінансування відновлення України.

Європейська комісія очікує отримати дохід у розмірі близько 2,6% від інвестицій в заморожені активи, що належать центральному банку Росії. Про це пише Politico із посиланням на документ Єврокомісії, який буде обговорюватися на нараді експертів у вівторок, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Серед держав-членів ЄС існує консенсус щодо того, що важливо дуже й дуже ретельно вивчити, що можна зробити відповідно до даних нам інструкцій. Те, що буде зроблено, має відповідати законодавству ЄС та міжнародному праву. Ми перебуваємо у винятковій ситуації, і, ймовірно, будь-яке рішення, яке ми приймемо, матиме характер, якого раніше не було", - сказав Politico Андерс Анлід, шведський дипломат, якому доручено очолити групу.

Читайте також: Коли Україна зможе використати активи РФ для відновлення економіки: озвучено терміни

У документі Єврокомісії роз'яснюються правові підстави для інвестування в російські активи, а також пов'язані з цим ризики, і дані оцінки можливої прибутковості інвестицій.

Враховуючи, що вторгнення Росії в Україну рівносильне "винятковому і грубому порушенню" міжнародного й гуманітарного права, Єврокомісія вважає, що вона може обґрунтувати свої доводи на користь інвестування активів російського Центробанку та отримання прибутку на користь України відповідно до міжнародного права.

"Схоже, це виправдовує не тільки безпрецедентні обмежувальні заходи, прийняті досі, але й настільки ж виняткову міру, спрямовану на компенсацію збитку, заподіяного цими порушеннями", - йдеться в документі та додається, що це вимагатиме коригування санкційного Регламенту ЄС.

Відповідно до санкційного режиму ЄС, якщо і коли санкції будуть зняті, власник заморожених активів повинен мати можливість повернути капітал, а також будь-які доходи, які були узгоджені в договорі до того, як активи були заморожені. Але будь-які доходи, що перевищують це, можуть бути присвоєні, вважає Єврокомісія, і використані для відновлення України.

"Якщо активне управління дозволяє отримувати прибуток понад той, що обумовлений в договорі, то власники керованих активів не повинні отримувати вигоду з цього прибутку після скасування санкцій", - сказано в документі.

Кількісна оцінка цих доходів залежить від того, скільки грошей вкладено і як.

Читайте також: Голова Верховного Суду пояснив, як Україна змусить Путіна заплатити за війну

ЄС вважає, що близько двох третин із 300 мільярдів доларів резервів російського центрального банку, заморожених у країнах G7, ЄС і Австралії, зараз знаходяться в Євросоюзі, в тому числі 191 мільярд євро в Бельгії та 21 мільярд євро в іншій неназваній країні ЄС.

"Деталі, що з'являються зараз, як правило, підтверджують цю початкову оцінку", - йдеться в документі.

Але Єврокомісія ще не знає повністю, де зберігаються резерви російського центрального банку, і включила зобов'язання повідомляти про їх місцезнаходження в свій останній пакет санкцій проти Росії, щоб спробувати отримати більш ясну картину.

Комісія пише, що інвестування цих мільярдів у "ліквідні активи з високим рейтингом" із відносно коротким терміном погашення може принести "значний річний дохід із середнім значенням близько 2,6 відсотка".

Інвестиції в акціонерний капітал принесуть більш високий прибуток, але більш ризикований клас активів може призвести до збитків до 4 мільярдів євро на рік, що спричинить "політичні та фінансові наслідки", якщо ЄС відшкодує Росії збитки, понесені при інвестуванні її активів, тоді як "ризик збитків по короткостроковому портфелю з високою кредитною якістю при поточній прибутковості здається дуже малоймовірним".

Проте, "збитки ніколи не можна виключати", і тому питання про те, "хто несе який-небудь залишковий ризик у разі таких збитків... вимагатиме чіткої юридичної відповіді", пише Єврокомісія.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини