MENU

Є зовсім не тим, чим здається: вчені дослідили один із каменів Стоунхенджу і дійшли вражаючих висновків

1950 0

Дослідники з факультету географії та наук про Землю Аберістуїтського університету (Велика Британія) з’ясували, що Вівтарний камінь знаменитого кромлеха відрізняється за складом від решти каменів, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua 

Вважалося, що більшість каменів Стоунхенджу було видобуто в області Мінідд Преселі в Уельсі, що розташована за 225 км від Стоунхенджу. Однак дослідження показало, що Вівтарний камінь має складніший геологічний склад, що викликало сумніви в його походженні.

Вівтарний камінь вирізняється з-поміж інших каменів Стоунхенджу великою часткою пісковику, на відміну від решти каменів у цій мегалітичній структурі, що мають магматичне походження.

Читайте також: У Нідерландах знайшли свій Стоунхендж. ФОТО. ВІДЕО

Головною відмітною ознакою Вівтарного каменя є високий вміст барію, який не характерний для інших зразків зі Стоунхенджу.

Дослідники провели різноманітні аналізи, включно з оптичною петрографією, портативним рентгенівським аналізом, раманівською спектроскопією та автоматизованим аналізом SEM-EDS зразків із формації червоного пісковику в Англо-Валлійському басейні. Результати показали, що склад Вівтарного каменю не відповідає зразкам з басейну, що порушує питання про його походження.

Читайте також: Вчені розвінчали гіпотезу щодо походження Стоунхенджа

Це відкриття підкреслює необхідність вивчення походження Стоунхенджу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини