Психолог назвав три поширені переконання, які можуть зруйнувати відносини
З часом у партнерів можуть з'явитися певні моделі поведінки та переконання у відносинах, яких слід позбутися, щоб уникнути сварок та зберегти союз.
Про них для видання Psychology Today розповів психолог Марк Треверс, інформує UAINFO.org.
Якщо партнер швидко не виконує ваше прохання,
то йому байдуже до вас
У відносинах нормально очікувати, що партнер поважатиме і виконуватиме ваші прохання. Але іноді, коли прохання не виконується швидко або навіть негайно, люди роблять поспішні висновки та вважають, що партнер не піклується про них. Це помилка, якої потрібно позбутися, якщо ви хочете зберегти здорові стосунки.
Треверс радить замінити цей шаблон мислення. За його словами, насамперед важливо бути більш терплячим та навчитися цінувати особистий простір людей, особливо близьких.
Читайте також: Як потрібно поводитися, щоб відносини були міцними
"Терпіння у поєднанні з прощенням і смиренністю допоможе пом'якшити нашу реакцію на двозначні ситуації, щоб ми могли уникнути руйнівних дій. Терпіння створює атмосферу взаємної поваги та розуміння між партнерами, що дозволяє обом сторонам почуватися в безпеці", – зазначає психолог.
Крім того, якщо є певні очікування або запити, які повинні бути виконані протягом певного періоду часу, важливо переконатися, що ви дали зрозуміти про це від початку, щоб згодом не виникло плутанини. Це закладає основу довіри між партнерами, гарантуючи, що обидві сторони наперед розуміють потреби одна одної.
Партнер має інтуїтивно зрозуміти, що вам потрібно
Для пар, які вже давно разом, природно припускати, що вони розуміють почуття та думки один одного практично на інтуїтивному рівні. Але коли ви робите припущення про те, що відбувається в голові партнера, не питаючи його про це безпосередньо, ви ризикуєте створити ще більше непорозуміння. Ця звичка може призвести до почуття образи та розчарування.
Замість того, щоб очікувати, що інші будуть задовольняти ваші потреби без прохань, навчиться висловлювати свої думки та практикуйте поважне спілкування, рекомендує Треверс.
Сумісність означає відсутність розбіжностей
Ми часто вважаємо, що партнери у відносинах не повинні сперечатися. Проте розбіжності, стверджує психолог, є невіддільною частиною здорового союзу.
Читайте також: Психологиня розповіла, як налагодити стосунки у парі при частих конфліктах
Щоб розв'язати розбіжності конструктивним чином, почніть з висловлювання своїх почуттів, не висуваючи звинувачень партнеру. А замість того, щоб зосереджуватися на тому, що на вашу думку партнер зробив неправильно, подумайте, як його дії відбилися на вас. Це допоможе партнерові краще зрозуміти вашу мотивацію.
Також важливо брати тайм-аути, якщо потрібно. Це допоможе упорядкувати думки та повернутися до розв'язання проблеми з "холодною головою".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки