У ЗСУ на фронті виникла нова проблема: експерт назвав рішення
Поки Захід виписує Україні озброєння в день по чайній ложці, Росія налагодила масовий випуск примітивної, але грізної зброї.
Україні терміново потрібні системи ППО великого радіусу дії - понад 100 кілометрів. На фронті намічається велика проблема з російськими керованими авіабомбами, заявив військовий експерт Олександр Коваленко, інформує UAINFO.org.
"Західним партнерам України слід усвідомити екстремальність ситуації. Керовані авіаційні бомби росіян це проблема, яку слід вирішувати якомога швидше!" - вважає він.
Читайте також: Військовий експерт Defense Express розповів, чи може українська ППО збивати російські плануючі авіабомби. ВІДЕО
За словами Коваленка, росіяни поставили на потік виробництво зйомних модулів управління і корекції для вільно падаючих авіабомб. Завдяки цим пристосуванням звичайні бомби перетворюються в дешевий замінник крилатих ракет. Скинута з літака така авіабомба не падає відразу вниз, а летить на десятки кілометрів до зазначеної точки.
"Ці модулі ненадійні і часом відлітають під час скидання бомби, але старих радянських бомб у Росії дуже багато. Навіть ненадійність модулів, компенсується масовістю матеріалу", - попереджає експерт.
Він зазначив, що засобам ППО важко боротися з керованими бомбами – простіше збивати власне літаки. Але для цього потрібні далекобійні ЗРК, тому що керовані авіабомби росіяни скидають за десятки кілометрів від фронту – в глибині контрольованої ними території, де не дістає українська ППО.
Читайте також: Швидко і автоматично: в ЗСУ похизувалися роботою із ЗРК NASAMS. ВІДЕО
"Україні потрібні не просто ЗРК Patriot і SAMP/Т, а саме ракети до них в модифікації з дальністю ураження цілей 100+ км. Але, одними тільки ЗРК не обійтися, оскільки вони не зможуть закрити необхідні ділянки. Тобто, повертаємося до авіаційного питання. Саме західного зразка авіація з ракетами класу "повітря-повітря" з дальністю ураження 100+ км може вирішити цю, наростаючу як сніжний ком проблему", – вважає Коваленко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки