MENU

Українців частково звільнили від податків на квартири та землю: кому більше не треба платити

602 0

Українців частково звільнили від податків на квартири та землю: кому більше не треба платити

Власники знищеного чи пошкодженого майна в Україні звільняються від податку на нерухомість та землю. Пільга щодо землі поширюється на платежі фізосіб та юридичних осіб за весь 2022 рік, які здійснюються у 2023 році, а щодо нерухомості – за 2021 та 2022 роки.

Відповідний законопроект №7632 вже схвалили депутати Верховної Ради (за виступив 281 нардеп). Тепер на документ чекає підпис президента Володимира Зеленського, на який був направлений 17 квітня, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org. 

Для власників майна, що постраждав через війну, передбачається звільнення від таких платежів:

Податок за землю

  • Фізичні особи звільняються від сплати з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року, якщо їхні земельні ділянки перебувають на територіях активних бойових дій або окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році). З 2023 року пільга діятиме до останнього числа місяця, де завершено активні бойові дії або окупація.
  • Юридичні особи, чиї ділянки підпадають під дію закону, звільняються від оподаткування з 1 березня 2022 року до 1 січня 2023 року. З 2023 року пільга діятиме до останнього числа місяця, де завершено активні бойові дії або окупація.

Податок на нерухомість

  • Фізичні особи звільняються від податку за 2021 та 2022 роки, якщо житлова нерухомість розташована на територіях активних бойових дій чи окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році).
  • Для юридичних осіб пільга застосовується з 1 березня до 1 січня 2023 року.

Єдиний податок четвертої групи

Звільнення від сплати діє з 1 березня 2022 року. Воно поширюється на земельні ділянки, розташовані на територіях активних бойових дій чи окупованих територіях. Однак, дія цієї норми не поширюється на райони, де бойові дії або окупація завершилися до 1 травня 2022 року.

При цьому не сплачується податок за земельні ділянки , що знаходяться в консервації, і ділянки, які непридатні для використання через мінування. Для підтвердження цієї пільги норму має окремо встановити місцева влада.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини