Сезон шпинату відкрито: що треба знати, аби обрати безпечний продукт
Шпинат - це однорічна трав'яниста рослина, листя якої вживають свіжими або тушкованими. Він має нейтральний смак і слабовиражений запах, тому в кулінарії він універсальний. Наразі в Україні стартував його сезон, розповіла в Instagram блогерка Дар'я Дорошкевич, інформує UAINFO.org.
Але чи він корисний для здоров'я насправді?
Як виявилося, шпинат посідає друге місце у рейтингу найбрудніших продуктів організації Environmental Working Group. У 2022 році шпинат виявився другим за забрудненістю. Весь рейтинг має такий вигляд:
1. Полуниця
2. Шпинат
3. Капуста кейл та інша зелень
4. Персики
5. Груші
6. Нектарини
7. Яблука
8. Виноград
9. Перець
10. Черешня
11. Лохина
12. Стручкова квасоля.
Коли ви купуєте шпинат, то звертайте увагу на маркування, там має бути написано "Органічний продукт" ( та/або листочок салатного кольору із зірочками)..
Також варто бути обережними із покупкою шпинату у бабусь, застерігає блогерка.
"Бабусі часто старенькі і сил у них мало, прополоти поле шпинату не може. Тому вона йде в сільський магазин або на базар і купує дуже агресивні гербіциди - препарати, що вбивають рослини (бур'ян, що росте на городі). Бабуся на початку сезону бризкає препарат і до серпня не має проблем із бур'яном. Зручно, тим більше, цей гербіцид 15 грн коштує", - розповіла блогер.
Дар'я нагадала, що гербіцид залишається в грунті до трьох років і, звичайно, у кожній рослині, вирощеній на такому грунті. Тому краще вирощувати шпинат самостійно чи купувати органічний.
"Потім ви це їсте разом із залишками гербіцидів. Контролю обігу гербіцидів в Україні немає, у нас у вільному продажу гербіциди, заборонені в Європі та США", - резюмувала вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки