MENU

Першим пунктом є ППО, але про літаки не забули: результати і головні заяви засідання "Рамштайну"

749 0

Першим пунктом є ППО, але про літаки не забули: результати і головні заяви засідання "Рамштайну"

Україна за підсумками 11-ї зустрічі у форматі "Рамштайн" отримає ракети до комплексів протиповітряної оборони та іншого важкого озброєння. Учасники засідання 21 квітня підтримали рішення про відповідні постачання.

Крім того, Київ отримає мінні катки, транспортні засоби та паливозаправники від Німеччини та Нідерландів. Про це повідомив міністр оборони США Ллойд Остін під час пресконференції після "Рамштайну", інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Пріоритет №1 – підтримка ППО

Глава Пентагону підкреслив, що Росія продовжує обстрілювати цивільні об'єкти: школи, лікарні та житлові будинки – без будь-якої військової цілі.

За його словами, союзники сподіваються, що Україні вдасться захистити своїх громадян від російських дронів і ракет.

"Багато учасників нинішньої зустрічі також підтримали пропозицію щодо надання ракет до ППО та іншого важкого озброєння", – сказав Остін.

Він зазначив, що партнери розуміють потреби українців, і первинної мети щодо надання ЗСУ найнагальнішої військової допомоги було досягнуто. Крім того, у ЄС пропонують пришвидшити виробництво та постачання амуніції для України.

Читайте також: Міноборони Фінляндії оцінило, чи достатньо допомоги Україні для успішного контрнаступу

За словами Остіна, параметри потенційних операцій і план щодо надання допомоги українській армії розроблявся протягом кількох місяців.

"Фактично, ми стали на шлях забезпечення Україні потужного військового потенціалу, надаючи Breadly, Stryker, інше обладнання, фактично впродовж усього часу ми надавали амуніцію для того, аби українці були успішні на полі бою. Можна сказати, що робота була надскладною, однак ми досягли наших первинних цілей – надати найнагальніше", – сказав Остін і закликав союзників робити "все більше і більше".

Відповідаючи на запитання щодо можливості поставок Україні винищувачів, він сказав: "Ми всі віримо, що для України зараз найпотрібнішими є системи ППО, щоб убезпечитися від російських масованих ракетних атак. Це пріоритет №1, зокрема в найближчій перспективі".

Зі свого боку міністр оборони України Олексій Резніков після засідання "Рамштайн" також наголосив, що наразі головною потребою України є системи протиповітряної оборони. Бойові літаки будуть наступним етапом переговорів щодо військової допомоги.

"Сьогодні ми підтвердили нашу потребу в західних літаках як частини ППО. І я впевнений, що у нас будуть сучасні, покоління 4++, бойові літаки. Але просто зараз ми говоримо про головні потреби – наземну ППО. Звичайно, ми обговорюємо бойові літаки як наступний етап, але потрібен час для навчання пілотів, інженерів тощо. Але це буде зроблено", – заявив він.

За словами міністра, в Україну зараз реальніше поставити системи, що базуються на землі.

Танки Abrams змінять ситуацію на полі бою

Глава Пентагону підтвердив, що танки M1A1 Abrams прибудуть до Німеччини для тренувань військових ЗСУ протягом наступних кількох тижнів.

Зі свого боку голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що передача Abrams ЗСУ змінить ситуацію на полі бою.

"Я гадаю, що Abrams є найсучаснішими танками на сьогодні. Як тільки їх застосують у боях, ми побачимо, як зміниться ситуація. Ніхто ще не навчав танкістів, як управляти цією технікою, тому для нас це є пріоритетом – навчити достатню кількість бригад танкістів", – розповів він.

Читайте також: "Танкова коаліція" і не тільки: які країни непублічно підтримують ЗСУ і як змінюється характер допомоги

Однак генерал наголосив, що "на війні немає срібної кулі", і самі тільки танки не зможуть змінити щось кардинально, але комплексно – буде результат.

Також, за словами Міллі, США допомогли забезпечити обладнанням та організували навчання особового складу дев’яти українських механізованих бригад. Наразі вони "укомплектовані, оснащені та готові до бойових операцій".

"Тож коли б і де Україна не вирішила їх застосувати, ми продовжимо підтримку, і я впевнений у наших шансах на успіх", – підсумував він.

Модернізація танків Т-72

Чехія висловила готовність модернізувати ще кілька десятків танків Т-72 у межах партнерського проєкту зі США та Нідерландами, щоб посилити військову підтримку Києва. З понад 90 запланованих до модернізації танків Т-72 Україна вже отримала 37, "і щомісяця до них додається ще більше".

"Ми пропонуємо збільшити темпи виробництва ще на десятки (танків. – Ред.), якщо партнери зацікавлені у фінансуванні цього проєкту", – зазначив директор Агентства міжурядового оборонного співробітництва Чехії (AMOS) Альош Вітечка.

Заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковець заявив, що Чехія готова вести переговори про створення центру з технічного обслуговування, ремонту та капітального ремонту важкої техніки на базі державної компанії VOP і кількох приватних компаній.

Чи будуть винищувачі

За словами Міллі, надання Україні винищувачів F-16 є політичним рішенням. США наразі роблять ставку на потужні системи ППО для України.

"Найбільше потерпають окуповані території або нещодавно звільнені. Ми розуміємо, що дуже багато ракет продовжують випускати саме там. ...Коли ми говоримо про винищувачі, то для цього необхідне потужне навчання для пілотів, і зараз, якщо ми порівнюємо, скільки часу є в нас,– ми його використовуємо оптимально і фокусуємось на ППО", – сказав Міллі.

Читайте також: Єгипет відмовився від поставок ракет РФ і почав виробляти боєприпаси для України, – WP

Він додав, що зараз РФ дуже обережно поводиться з ракетами, бо розуміє, що українська ППО дуже ефективно відпрацьовує, і в неї не виходить уражати цілі.

Пентагон розуміє, якою буде ситуація на полі бою в критичні місяці

За словами Остіна, в міноборони США розуміють, якою буде ситуація на полі бою в Україні в критичні місяці, які будуть попереду.

Він зазначив, що міністр оборони України Олексій Резніков інформував про динаміку на фронті, про те, як нарощується міць і як вдається отримувати військову підготовку та оперувати технікою НАТО.

"Ми теж розуміємо, які треба процеси, щоб була безперебійна логістика та обслуговування техніки, яка надходить із різних країн", – сказав глава Пентагону.

Розробка надійних механізми безпеки для України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзникам разом з Україною необхідно розробити механізми, що зупинять патерн агресивної поведінки президента РФ Володимира Путіна. Однак, за його словами, наразі ще рано говорити про шляхи запобігання нападам на Україну у майбутньому.

"Ми не знаємо, як і коли закінчиться ця війна. Але що ми знаємо, так це те, що коли це закінчиться, нам потрібно переконатися, що історія не повториться, що президент Путін не зможе продовжувати руйнувати європейську безпеку, починаючи нову війну, ведучи нову війну проти України. Тому нам потрібно сісти й почати обговорювати надійні рамки, механізми безпеки, які гарантують, що президент Путін не зможе продовжувати напади на суверенну незалежну державу", – сказав Столтенберг. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини