MENU

Українська молодь розповіла про своє бачення умов встановлення миру, – опитування

914 0

Українська молодь розповіла про своє бачення умов встановлення миру, – опитування

Найпопулярнішим варіантом умови встановлення миру є повернення Україною усіх територій — цей варіант підтримали 91% опитаних.

Про це йдеться в дослідженні "Вплив війни на молодь в Україні", підготовленому ГО "Аналітичний центр Cedos" і дослідницькою агенцією Info Sapiens, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Учасники дослідження досить одностайно відкинули ідею поступок вимогам РФ задля закінчення війни. Вони вважають, що згода на озвучені протягом 2022 року умови держави-агресора, наприклад, нейтральний статус України, зміну політичного керівництва, визнання непідконтрольних уряду України територій частинами РФ, не є ефективними кроками до миру і не можуть бути його ціною.

Читайте також: Українці вважають неприйнятними переговори з РФ і виступають за вступ до НАТО, – опитування

Представник ГО "Аналітичний центр Cedos" Іван Вербицький зазначив, що відмова від територій сприймається молоддю як відкладена наступна війна з Росією. "При цьому стійкість миру, тобто не повторення війни, знову ж таки турбує молодих людей в контексті можливих умов і форматів миру", - додав він.

За даними дослідження, 86% респондентів визначили як абсолютно неприйнятний варіант - "Україна претендує лише на ту територію, яка підконтрольна їй станом на сьогодні", а 71% так само відкинули варіант встановлення миру, за якого Україна контролюватиме територію станом на 23 лютого 2022 року, тобто до повномасштабного вторгнення.

Найпопулярнішим варіантом умови встановлення миру є повернення Україною усіх територій — цей варіант підтримали 91% опитаних.

Довідково. Дослідження підготовлено ГО "Аналітичний центр Cedos" і дослідницькою агенцією Info Sapiens за ініціативи, а також технічної та організаційної підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства молоді та спорту України, за фінансової підтримки МЗС Данії.

Читайте також: Опитування "Левада-центру": Війну підтримують 75% жителів Росії, і більшість бояться контрнаступу ЗСУ

У рамках дослідження було проведено глибинні інтерв'ю та фокус-групи серед молоді віком від 14 до 35 років на території підконтрольній Україні та молоді, яка виїхала за кордон методом розсилки смс-повідомлень на номери українців, які перебувають за кордоном. Польовий етап дослідження провела соціологічна компанія Info Sapiens у жовтні 2022 — січні 2023 року. Вибірка молоді на території, підконтрольній Україні, склала 2 тис. 64 респондентів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини