Саморобні дрони на фронті виявилися ефективнішими від заводських, – NYT
Українська війна виробляє нові тактики ведення бойових дій і застосування зброї.
В умовах української війни дешеві саморобні дрони проявляють себе багато в чому краще від дорогих ударних безпілотників заводського виробництва. Про це пише The New York Times у статті, присвяченій роботі операторів дронів на фронті, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Зібрані з дронів для хобі, побутової електроніки та обладнання для комп'ютерних ігор, бойові дрони ручної роботи стали однією з найбільш смертоносних і широко поширених інновацій за більш ніж 14 місяців військових дій в Україні", – пише видання.
Журналісти відзначають, що маленькі дрони значно підвищили бойовий потенціал українських солдатів, надавши їм можливість з неймовірною точністю скидати ручні гранати у ворожі окопи або бункери.
Читайте також: Бійці ЗСУ організували секретну лабораторію: просто на передовій "клепають" FPV-дрони. ВІДЕО
Росія заводським способом виробляє дрон-камікадзе "Ланцет" і широко використовує іранські дрони "Шахед", тоді як Україна отримала від США схожу зброю – баражуючий боєприпас Switchblade.
"Такі апарати промислового виробництва мають більшу дальність польоту, а деякі з них мають більше корисне навантаження, ніж саморобна зброя (саморобні дрони – ред.), що використовується в Україні. Але Switchblade, як і Shahed, часто рухається до заздалегідь запрограмованих цілей. Така система, за словами українських солдатів, менш ефективна, ніж їхні саморобні альтернативи, керовані дистанційно операторами", – зазначає газета.
Якщо для США військовий безпілотник - це в першу чергу важкий апарат літакового типу Predator і Reaper, кожен з яких коштує десятки мільйонів доларів, то Україна пристосувала для війни безліч малих літальних апаратів вартістю всього кілька тисяч або навіть всього кілька сотень доларів.
Читайте також: Вороги сприйматимуть за птаха: у Харкові презентували унікальний безпілотник. ФОТО
Солдати і цивільні добровольці виготовляють їх в гаражних майстернях, експериментуючи і винаходячи нові конструкції з використанням 3D-друку.
"Дешевий дрон, що знищує набагато дорожчий БТР, - яскравий приклад асиметричної війни, використовуваної для подолання технологічної або чисельної переваги противника. І, незважаючи на потік західної зброї, українські сили як і раніше поступаються російським", - констатують автори статті.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки