Природа не перестає дивувати: на дні Баренцева моря виявили величезний вулкан
Вулкан на дні Баренцева моря (Фото:UiT/AKMA3)
Океанографічна експедиція AKMA3 під керівництвом вчених з UiT, Арктичного університету Норвегії, у співпраці з REV Ocean, виявила другий в історії грязьовий вулкан, виявлений у норвезьких водах, – Бореаліс.
Це незвичайне геологічне явище було знайдено за допомогою науково-дослідного судна Kronprins Haakon з пілотованим підводним апаратом ROV Aurora в південно-західній частині Баренцева моря. Воно розташоване приблизно в 70 морських милях на південь від острова Ведмежий і на глибині 400 метрів, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Нещодавно виявлений вулкан розташований усередині кратера завширшки приблизно 300 м і завглибшки 25 м і, найімовірніше, є результатом катастрофічного природного викиду, внаслідок якого одразу після останнього періоду заледеніння, 18 000 років тому, різко вивільнився масивний метан. Нині грязьовий вулкан Бореаліс діаметром близько 7 метрів і заввишки 2,5 метра постійно вивергає хмари метану.
Читайте також: Створено найдокладнішу карту вулканів Венери: їх десятки тисяч, але жодного на південному полюсі. ФОТО
Вчені не виключають, що їм вдасться знайти й інші подібні об'єкти.
Професор Джуліана Паньєрі, керівник експедиції та головний дослідник проекту AKMA, заявила: «Ми не виключаємо можливості виявлення інших грязьових вулканів у Баренцевому морі. Тільки завдяки спільній командній роботі та передовим технологіям можна досягти таких результатів. Спостереження за підводним грязьовим виверженням у реальному часі нагадало мені, наскільки живою є наша планета».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки