Захоплення Бахмута не дає армії РФ стратегічної переваги, а "вагнерівці" не зможуть без втрат вийти з міста, – ISW
Заява власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина про чергове "взяття" його найманцями Бахмута в Донецькій області носять суто символічний характер. Останні кілька міських кварталів не мають ні тактичного, ні оперативного значення.
Їх захоплення не дає російським військам важливої в оперативному відношенні території для продовження наступальних операцій або якоїсь особливо сильної позиції, з якої можна захищатися від можливих українських контратак. Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Зазначається, що українські сили продовжують чинити тиск на північний і південний фланги Бахмута, а заявлене Пригожиним захоплення блоків, що залишилися в Бахмуті, не дозволить виснаженим силам Вагнера або регулярним військам РФ створити значний плацдарм для подальших наступальних операцій. Контратаки ЗСУ на північ, захід і на південний захід від Бахмута ускладнять будь-яке подальше просування росіян за його межі в найближчому майбутньому.
Читайте також: Пригожин готується тікати: експерт розповів про створення мишоловки в Бахмуті
За прогнозами аналітиків, заява Пригожина про відступ із міста, незалежно від того, чи піде Вагнер із міста, чи ні, вказує на те, що він не має наміру продовжувати наступальні дії, спрямовані прямо на захід від Бахмута.
Крім того, в ISW вважають, що "вагнерівці" навряд чи зможуть успішно провести контрольований відхід з Бахмута, перебуваючи в контакті з українськими військами протягом п'яти днів, не заважаючи зусиллям Міноборони Росії з підготовки до запланованих українських контрнаступів.
Аналітики вказали, що українські сили все ще перебувають у Хромовому та Іванівському та ведуть бій з російськими військами у Бахмуті та його околицях. Українська артилерія все ще може вражати російські сили. Відхід у зіткненні із супротивником – надзвичайно важке завдання, з яким сили групи "Вагнера" навряд чи впораються у п'ятиденний термін, встановлений Пригожиним.
Читайте також: У ГУР розповіли про абсолютно провальну для росіян кампанію по Бахмуту
Крім того, як вважають у ISW, малоймовірно, що російське військове командування збере достатньо сил, щоб змінити "Вагнера" в Бахмуті та утримати свої фланги в період, оголошений куратором ПВК, без передислокації російських військ з інших районів.
"Заява Пригожина про свій намір піти могла бути грубою спробою ввести українські сили в оману та змусити їх провести контратаку через місто Бахмут", – дійшли висновку аналітики Інституту.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки