Собака-кріт: що означає, якщо ваш пес риє землю та як відучити його від цієї звички
Спостерігати за собакою, який риє ями, досить забавно - тварина заглиблюється все далі й з таким натхненням відкидає землю, що мимоволі посміхнешся. Але якщо це відбувається не на пляжі, а на вашій клумбі або газоні, то нічого забавного в цьому вже немає, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.
Чому собака риє яму та лягає в неї - можливі причини
Поспішаємо заспокоїти хазяїв, які нервують - ваш улюбленець аж ніяк не зібрався вмирати і не копає собі могильне місце. Спробуємо розібратися, чому собака починає рити землю.
Причин може бути кілька, й всі вони абсолютно природні:
- Занадто спекотна погода. Тварина прагне докопатися до більш глибоких прохолодних шарів ґрунту та лягти в яму, щоб охолодитися.
- Якщо ваша улюблениця повинна скоро ощенитися, найімовірніше, що вона готує місце для майбутніх діток.
- Якщо собака риє землю біля воріт або паркану, ймовірно, він хоче вибратися з ділянки. Можливо, він відчув запах суки, в якої тічка, тоді пса краще прив'язати, оскільки зупинити його буде складно.
- Деякі добрива містять такі речовини, які приваблюють собак своїм запахом.
- Собака закопує кістку або іграшку на чорний день.
Читайте також: Як зрозуміти, що кішка перебуває у стресі: фахівці назвали основні ознаки
Причиною любові до копання може бути й елементарна нудьга або надлишок енергії. Крім того, підвищена пристрасть до такого заняття може спостерігатися у собак мисливських порід - цілком можливо, що вони намагаються викопати мишу або крота.
Собака риє ями - як відучити улюбленця від шкідливої звички
Насамперед визначте, чи приділяєте ви собаці достатньо часу, чи не нудно йому, поки ви займаєтеся господарськими справами. На ділянці завжди є що робити, але це не скасовує обов'язків займатися з твариною.
Що потрібно зробити, щоб собака не рила ями - кілька порад:
- Збільште фізичні навантаження. Собака, який втомився після тривалої прогулянки, набігався за м'ячем або з іншими тваринами, навряд чи захоче ще й рити землю.
- Перенесіть будку або вуличне місце пса в тінь. Слідкуйте, щоб у тварини завжди була достатня кількість чистої прохолодної води, але не дуже холодної.
- Розкидайте по двору іграшки, які ваш пес із задоволенням гризе. Якщо він буде зайнятий жуванням улюбленого м'ячика або каната, навряд чи стане копати ями.
- Використовуйте методи виховання - команду" Фу", спробуйте присоромити тварину.
- Також спробуйте налякати гучним звуком - проткніть поруч собакою, який риє, повітряну кулю або погримайте порожнім ведром, облийте водою. В крайньому разі, використайте електронного нашийника.
Якщо такі методи не допомагають, можна посипати потрібні ділянки цедрою або свіжою шкіркою апельсина, лайма та подібних фруктів, запах будь-яких цитрусових собакам не до вподоби. Також можна обробити землю спеціальним спреєм-відлякувачем. Зверніть увагу: в жодному разі не використовуйте його в тому місці, яке призначене для собачого туалету (якщо собака вигулюється на ділянці).
Читайте також: Ветеринари назвали їжу, яку ніколи б не дали своїм собакам
А якщо улюбленець зовсім ніяк не хоче відмовлятися від шкідливої звички, то можна виділити йому якийсь шматочок землі, де його ями не будуть порушувати дизайну або шкодити насадженням, і привчити копати тільки там. Насваривши за яму в недозволеному місці, відведіть пса туди, де можна, і почніть нібито копати самі. Зазвичай, собака приєднується, і тоді його потрібно похвалити.
Важливо пам'ятати, що собака риє землю не наперекір вам, а за природними інстинктами. Не сваріть за це сильно та в жодному разі не бийте пса. Просто дайте зрозуміти, що ви незадоволені такою його поведінкою та похваліть, якщо він послухався заборони.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки