MENU

Астрономи виявили уже 50 таємничих сигналів, які відправлені із далекого космосу на Землю

732 0

Астрономи виявили уже 50 таємничих сигналів, які відправлені із далекого космосу на Землю

Вчені зафіксували уже 50 повторюваних швидких радіосплесків (FRB), які спрямовані із глибин космосу та приймаються апаратами на Землі. Лише під час останнього дослідження було виявлено одразу 25 таких сигналів.

Про це розповіли вчені з Інституту Кавлі Массачусетського технологічного інституту та інші вчені, які працювали над дослідження, опублікованим в журналі The Astrophysical Journal. В роботі науковці використали сучасні статистичні інструменти, а також радіотелескоп CHIME (Канадський експеримент з картографування інтенсивності водню), який щодня сканує усе північне небо, передає Обозерватель, інформує UAINFO.org.

Дослідження припускає, що всі FRB мають різне походження. Це підтверджується тим, що сигнали можуть повторюватися з часом, маючи різну тривалість сплесків та частотні діапазони.

Швидкі радіосплески (FRB) – це повторювані спалахи радіохвиль, джерело яких наразі є загадкою для астрономів. Як пише SciTechDaily, відомо, що вони виникають далеко за межами нашої галактики Чумацький Шлях і, ймовірно, утворюються з попелу вмираючих зірок.

При чому, вчені знають про два види радіохвиль, які, ймовірно, мають різне джерело походження. Одні з них спалахують лише один раз, в той час як інші – кілька разів.

Читайте також: У NASA та Пентагоні визнали аномальність кулястих НЛО, що літають "по всьому світу"

Зараз велика команда астрономів працює над розшифровкою походження і природи цих FRB. Саме в межах цієї роботи вони розповіли про відкриття 25 нових повторюваних джерел космічних радіосигналів.

Дослідження виявило, що значна кількість таких сигналів є неактивними, оскільки виробляють менше одного спалаху на тиждень спостережень.

Саме CHIME допоміг вченим, надавши величезні масиви даних, щодо "діяльності" у небі над нами. Для того аби розібратися із цими даними науковці створили новий набір статистичних інструментів, який допоміг автоматизувати роботу.

Згодом астрономи змогли спостерігати одне й те саме джерело FRB за допомогою різних телескопів та вивчати різноманітність випромінювання. Як пояснив постдокторант Інституту астрономії та астрофізики ім. Данлапа і один з авторів дослідження Зіггі Плеуніс, тепер вчені можуть точно дізнатися, що "два або більше спалахів, які надходять з подібних місць, не є просто збігом".

Читайте також: Довкола Землі можуть кружляти "міжзоряні загарбники", які застрягли у пастці – вчені

Дослідники також виявили, що радіохвилі, які спалахували лише один раз, відрізнялися від тих, які спалахували кілька разів, як за тривалістю, так і за діапазоном випромінюваних частот.

Плеуніс додав, що FRB, ймовірно, утворюються із залишків вибухової смерті зірок, тож їх вивчення дозволить більше дізнатися про матеріал, який викидається до і під час загибелі зірки, а потім повертається в галактики, в яких існують FRB.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини