Командир штурмового батальйону пояснив, чому ЗСУ повільно просуваються біля Бахмута
Українським військовим на цьому напрямку не вистачає техніки.
Командир другого штурмового батальйону Третьої окремої штурмової бригади, яка наступає на Бахмутському напрямку, Дмитро Кухарчук пояснив в ефірі "Radio NV", чому там просування відбувається повільніше, ніж на Таврійському, інформує UAINFO.org.
"Річ у тім, що просуватися повноцінно нам не дає брак закордонної техніки, говорімо відверто", — заявив Кухарчук.
Читайте також: Окупанти стягують найбільш боєздатні частини під Бахмут – Сирський
За його словами, бригади, які наступають зараз на Таврійському напрямку, довгий час не воювали й "їх зарядили всім найнеобхіднішим, найкращою броньованою закордонною технікою, найкращими системами залпового вогню, найкращою артилерією". Це все зробило їхні сили та засоби набагато кращими.
"Якщо ж говорити про нас, то на Бахмутський напрямок ми заїхали на початку січня, весь час там велися інтенсивні бої. І після того, як "вагнери" пішли, інтенсивність не спала. Так, немає цих "м'ясних" штурмів із їхнього боку. Але їх немає не через те, що вони не хочуть їх влаштовувати, вони могли б це робити силами "Шторм Z". Питання в тому, що тепер ми просуваємося вперед, а вони займають оборону. Але просування може бути повноцінним виключно тоді, коли є достатні сили та засоби для цього. Якби у нашої бригади, наприклад, були Bradley, Paladin, Leopard, можна було б говорити про інтенсивніший наступ", — зазначив Кухарчук.
Читайте також: ЗСУ провели штурмові дії на Бахмутському напрямку і мали успіх: де тривають бої
На його думку, українські воїни добре виконують свою роботу в районі Бахмута, якщо враховувати наявні сили та засоби. Вони відсувають ворога, розбили 72-гу бригаду РФ, а 57-ма бригада ворога "не дуже добре себе почуває". Однак військовий наголосив, що відсутність західної техніки на його напрямку не пов’язана з упередженим ставленням.
"Ймовірніше, просто ті бригади, які готувалися безпосередньо до цього процесу, отримали краще озброєння. Ми ж стояли в обороні довгий період часу для того, аби "вагнери" не мали можливості просунутися далі, і теж зазнали дуже великих втрат у бронетехніці. Просто нас до цього (до наступу — ред.) не готували, але ми як штурмова бригада охоче взяли в цьому участь", — пояснив командир.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки