MENU

Чому насправді рис потрібно мити перед приготуванням

693 0

Чому насправді рис потрібно мити перед приготуванням

Невід'ємним етапом приготування рису для багатьох господинь є його промивання. І роблять це для того, щоб зменшити липкість продукту і зробити крупинки розсипчастими. Але цю дію потрібно робити абсолютно з іншої причини. 

Редакція FoodOboz розповість, що відбувається з рисом під час промивання. А також, що впливає на липкість крупи, інформує UAINFO.org.

Чому люди звикли промивати рис

Попереднє промивання рису зменшує кількість крохмалю, що виділяється з рисового зерна. Це можна побачити у каламутній воді, яка утворюється після того, як в ній побувала крупа. Вільний крохмаль утворюється на поверхні рисового зерна в процесі помелу.

Рис рекомендують промивати для страв, в яких повинне бути цільне, розсипчасте зерно. Проте для різотто, паельї та рисових пудингів, де потрібен липкий кремовий ефект, миття уникають.

Чи є докази того, що миття рису робить його менш липким?

Якщо ви візьмете різноманітні види рису: клейкий рис, середньозернистий, а також жасминовий і будете промивати – це не вплине на їхню липкість. Все через те, що липкість пояснюється не поверхневим крохмалем (амілозою), а скоріше іншим крохмалем під назвою амілопектин, який вимивається з рисового зерна під час варіння. Обсяг вилуговування відрізнявся для різних типів рисових зерен.

Отже, саме сорт рису, а не миття, має вирішальне значення для клейкості. Клейкий рис був найбільш липким, тоді як середньозернистий рис і жасминовий рис – менш липкими, а також твердішими.

Для чого насправді потрібно промивати рис

Однією з причин є змивання залишків різноманітного пилу, а також комах. Це потрібно робити, адже ви не знаєте, за яких умов рис фасувався. 

Також, у зв’язку з інтенсивним використанням пластику в ланцюжку постачання харчових продуктів, пластик неодноразово знаходили і в рисі. А процес миття змиває до 20 відсотків пластику з сирого рису.

Незалежно від пакування  (пластикове чи паперове) рис містить однаковий рівень мікропластику. А у рисі швидкого приготування пластику в чотири рази більше.  Якщо ви попередньо промиєте рис швидкого приготування, ви можете зменшити кількість пластику на 40 відсотків.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини