MENU

Вчені виявили несподіваний фактор, який змушує нас швидше старіти

2054 0

Вчені виявили несподіваний фактор, який змушує нас швидше старіти

Старіння – неминучий біологічний процес, однак деякі фактори можуть прискорити його в рази. В канадському провідному Університеті МакМастера провели дослідження, за результатами виявили, що депресія призводить до набагато швидшого старіння організму.

Емоційна нестабільність, спричинена депресією, призводить не лише до порушення регуляції фізіологічних систем, а й до різкого біологічного зносу. Таким чином, науково доведено – часті стреси пришвидшують старість. Деталі розповіло видання SciTech Daily, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Дослідження було опубліковано в The Journals of Gerontology, Series A: Biological Sciences and Medical Sciences. Ще одним фактором є проживання в економічно та соціально неблагополучних міських районах. Тут простежується цілком логічний взаємозв’язок із попереднім пунктом: бідні люди фактично ведуть боротьбу за виживання, живучи від зарплати до зарплати, а іноді й не маючи можливості знайти роботу. Звісно, це негативно впливає на емоційний стан. Плюс різноманітні залежності – алкогольна, тютюнова чи наркотична, плюс хронічні захворювання, плюс погане харчування або недоїдання – як наслідок, процес старіння пришвидшується вражаючими темпами.

"Ми використовувати методи на основі метилювання ДНК, відомі як епігенетичні годинники. (Метилювання ДНК – модифікація молекули ДНК без зміни її нуклеотидної послідовності – ред). Ми вивчали процес старіння на клітинному рівні, оцінюючи різницю між хронологічним і біологічним віком", – пояснив Дів’я Джоші, перший автор дослідження та науковий співробітник Університету МакМастера.

Читайте також: Лікарка назвала три засоби, які омолоджують шкіру

Результати показали, що депресивні симптоми тісно пов’язані з прискоренням епігенетичного віку. Тобто, емоційна стабільність, здоровий спосіб життя та помірні зайняття спортом дійсно можуть уповільнити старіння.

Вчені використовували 10-пунктові стандартизовану шкалу депресії. Дослідники виявили закономірність: ризик смерті прискорювався на один місяць під час кожного збільшення балу симптомів депресії.

Матеріальна депривація пов’язана із неможливістю отримати доступ до благ і зручностей сучасного життя. Мова йде як про елементарні потреби: житло та харчування, так і про інші – наявність автомобіля, високошвидкісного Інтернету або закладів відпочинку.

Читайте також: Як схуднути на розмір за один день: 7 простих способів

Дослідники вивчили епігенетичні дані 1445 учасників, які взяли участь у Canadian Longitudinal Study on Aging (CLSA).

"Спостерігаючи за однією групою учасників протягом 20 років, ми зможемо визначити, чи є епігенетичні зміни стабільними або оборотними з часом. Ми також отримаємо розуміння механізмів, які призводять до прискореного епігенетичного старіння", – резюмував Парміндер Райна, професор кафедри методів дослідження здоров’я, доказів і впливу в Університеті МакМастера.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини