MENU

В ISW розповіли, якими можуть бути наслідки домовленостей Лукашенка й Пригожина, і вказали на розкол в РФ

611 0

В ISW розповіли, якими можуть бути наслідки домовленостей Лукашенка й Пригожина, і вказали на розкол в РФ

Після військового заколоту глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина у Росії відбувся розкол в ультранаціоналістичному інформаційному просторі. Затяті прихильники війни проти України тепер розділилися між тими, хто хоче уникнути повстання у своїй країні, й тими, хто вимагає усунення виявлених недоліків внутрішньої безпеки.

Водночас для експертів все ще залишаються неоднозначними наслідки домовленостей білоруського диктатора Олександра Лукашенка з ватажком "вагнерівців" для керівництва міноборони РФ. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.  

Аналітики зазначили, що через два дні після "перевороту" місцеперебування Пригожина неможливо перевірити, крім його від'їзду з Ростова-на-Дону пізно ввечері 24 червня. З посиланням на його пресслужбу раніше писалося, мовляв, він "передає привіт" та відповість на всі запитання, "коли буде на зв'язку". Подробиці угоди Пригожина з Лукашенком також досі неясні, крім спекуляцій та чуток.

Читайте також: Заколот Пригожина завдав безпрецедентного удару по іміджу Путіна – Bloomberg 

"Наслідки збройного заколоту ПВК "Вагнер" ще не завершилися, і належить з'ясувати, як буде реалізована угода, чи всі залучені сторони повністю дотримуватимуться її, що Кремль і міністерство оборони Росії мають намір робити з найманцями ПВК, якщо "вагнерівці" співпрацюватимуть, незалежно від волі Пригожина", – вказали в ISW.

Там наголосили, що також залишаються неоднозначними наслідки переговорів між самопроголошеним президентом Білорусі та ватажком російської ПВК для керівництва міноборони РФ. Деякі російські джерела, зокрема у Кремлі, припустили, що влада може розглядати зміну керівництва оборонного відомства в межах угоди Лукашенка й Пригожина.

"Міністра оборони Сергія Шойгу та начальника генерального штабу генерала армії Валерія Герасимова ніхто не бачив і не чув відтоді, як Пригожин оголосив про початок збройного заколоту 23 червня. Деякі джерела припускають, що Олексій Дюмін – нинішній губернатор Тульської області, ексспівробітник служби безпеки Путіна та колишній глава сил спеціальних операцій РФ – може замінити Шойгу", – зазначили в ISW, додавши, що не можуть підтвердити ці припущення.

На думку аналітиків, будь-які зміни в керівництві російського міноборони стали б значною перемогою Пригожина, який виправдовував свій збройний заколот прямим звинуваченням Шойгу та Герасимова у загибелі десятків тисяч російських солдатів в Україні.

Читайте також: Фесенко: Забудьте про Пригожина і ПВК "Вагнер". Зараз у Московії почнеться "бій бульдогів під килимом", як казав Черчилль 

Та як би там не було, впевнені експерти, в Росію військовий заколот "вагнерівців" приніс розкол. Пов'язаний із ПВК блогер похвалив усі сторони за те, що найманці "поклали край повстанню та уникли кровопролиття", проігнорувавши той факт, що сили групи "Вагнера" вбили щонайменше 13 російських пілотів і льотчиків під час заколоту.

Інші російські джерела продовжували характеризувати ті події як винятково справу рук Пригожина і закликали російську владу "виявити милосердя" до найманців ПВК, які "боролися за інтереси Росії в Україні".

Один пропагандист безпосередньо звинуватив чиновників Московської області та міноборони РФ у тому, що вони не змогли зупинити наступ "Вагнера" на Москву. Він поцікавився, мовляв, як МО тепер зможе реагувати на зовнішні вторгнення, якщо воно не зможе зупинити рух ПВК у бік столиці РФ.

Колишній російський окупаційний чиновник критикував внутрішні структури країни-агресора за повільність у громадському зверненні до заколоту. Кілька інших блогерів розкритикували російську еліту за нездатність публічно підтримати Путіна, а ще за втечу із Росії. Деякі ж нарікали на те, що "повстання" Пригожина показало, як Росія стала на один крок ближче до своєї остаточної та безповоротної смерті.

"Відомий блогер запитав, як влада каратиме тих, хто причетний до загибелі російських військовослужбовців, вказуючи на те, що помилування "вагнерівців", які брали участь у заколоті, може стати давньою образою для елементів російських військових та ультранаціоналістичної спільноти", – перерахували в ISW приклади розколу думок у РФ.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини