У Києві встановили першу електронну систему доступу до укриття: як це працює. ВІДЕО
У Дарницькому районі Києва встановили першу електронну систему доступу до укриття / фото t.me/VA_Kyiv
У Києві, у Дарницькому районі, встановили першу електронну систему доступу до укриття. Нагадаємо, що 12 червня спецкомісія завершила ревізію бомбосховищ в столиці та оприлюднила результати перевірки.
Про це йдеться у повідомленні в Telegram-каналі Київської міської військової адміністрації, інформує UAINFO.org.
Зазначається, що новітня електронна система доступу до укриттів вже пройшла тестування і готується до введення в експлуатацію.
"Перший, дослідний такий пристрій інстальований в одній зі споруд цивільного захисту в Дарницькому районі столиці", - йдеться у повідомленні.
Ця система має чотири незалежних варіанти відкриття дверей до сховища: автоматично, коли в місті оголошується повітряна тривога; дистанційно диспетчером через зв'язок переговорного пристрою; фізичним "ключем" (на кшталт ключа до звичайного домофону); через пін-код, який генерується в чат-боті Телеграм "Бомбосховища Києва".
"Усі чотири варіанти працюють незалежно один від одного і забезпечують безперешкодний доступ за будь-яких умов. Навіть якщо вимкнеться постачання електрики – система резервно живиться своїм власним акумулятором", - пояснили у КМВА.
Вихід із зачиненого сховища безконтактний – достатньо піднести руку до сенсорної кнопки.
Зауважується, що диспетчер має змогу не лише відчиняти двері і тримати голосовий зв’язок з відвідувачами сховища, а ще й контролювати справність системи.
У разі виникнення несправностей чи технічних проблем диспетчер може оперативно викликати технічну підтримку для відновлення роботи обладнання.
Начальник КМВА Сергій Попко зазначив, що виготовлення та встановлення такої системи потребує певного часу та фінансування.
"Але після запуску в роботу цієї першої системи ми будемо системно нарощувати обладнання такими пристроями інших укриттів по столиці. Кияни та гості міста повинні мати швидкий і безперешкодний доступ до сховищ під час повітряних загроз", - сказав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки