MENU

"Чому б і ні": посол Китаю в ЄС підтримав прагнення України відновити кордон 1991 року

243 0

"Чому б і ні": посол Китаю в ЄС підтримав прагнення України відновити кордон 1991 року

Китай не проти виходу України до кордонів 1991 року. Позицію нашої країни підтримав посол КНР у Європейському союзі Фу Конг.

Як повідомляє Al Jazeera, він припустив, що Пекін може підтримати прагнення України відновити свою територіальну цілісність 1991 року, включаючи Крим, який Росія анексувала у 2014 році, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Не розумію, чому б і ні. Ми поважаємо територіальну цілісність усіх країн. Тому коли Китай встановив відносини з колишнім Радянським Союзом, ми на це й погодилися. Але, як я вже сказав, це історичні питання, які мають бути обговорені та вирішені Росією та Україною, і саме за це ми виступаємо. Ми виступаємо за мир і вважаємо, що важливо досягти миру якнайшвидше, вирішивши розбіжності за столом переговорів", – сказав посол.

Читайте також: Орбан зробив нову скандальну заяву, назвав Україну несуверенною державою

Його промова пролунала після саміту Європа-Китай, який відбувся у Брюсселі 16 червня.

Варто зазначити, що у квітневому інтерв'ю New York Times Фу Конг заявив, що Пекін не визнає спроб Москви анексувати українські території, включаючи Крим і Донбас. Проте інші китайські чиновники взагалі утримуються від публічних коментарів щодо анексії Росією українських територій.

Крім того, коли 2014 року проходив референдум Організації Об'єднаних Націй про визнання анексії Криму, Китай утримався під час голосування. Хоча тодішній представник Китаю в ООН Лю Цзеї сказав, що Китай завжди виступав проти втручання у внутрішні справи держав і поважав суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.

Читайте також: У Копенгагені в умовах таємності пройшла мирна конференція щодо України,  – ЗМІ

Разом з тим, Китай все ще офіційно не засудив Кремль за вторгнення в Україну в лютому 2022 року, і союз КНР з Москвою все ще залишається міцним.

"Як дружній сусід Росії та всебічний стратегічний партнер з координації в нову епоху, Китай підтримує Росію у підтримці національної стабільності та досягненні розвитку та процвітання", – так, наприклад, відреагували в Міністерстві закордонних справ Китаю на протистояння ПВК "Вагнер" та російського Міноборони.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини