"Ви фінансуєте тероризм". Поранені українські ветерани та активісти пояснили Unilever, чому компанія має піти з Росії
Активісти звернулися до Unilever (Фото:@Ukraine Solidarity Project)
У Лондоні навпроти офісу британської компанії Unilever з’явився білборд із фотосесію з пораненими українськими військовими у стилі реклами засобів краси Dove. Таким чином компанії нагадали, що вона підтримує війну в Україні.
Українські активісти і ветерани встановили великий білборд навпроти офісу Unilever. Акція розпочалася того дня, коли Національне агентство з питань запобігання корупції внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни. Активісти Ukraine Solidarity Project нагадали Unilever, що, працюючи в Росії, вона за допомогою податків допомагає їй вести загарбницьку війну в Україні, вбивати й калічити українців, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
У фотосесії знялися українські ветерани, які отримали поранення та ампутації внаслідок війни, яку Росія розв’язала проти України.
Серед них 26-річний Олег, який втратив обидві ноги, підірвавшись на протитанковій міні на сході України. Він звернувся до компанії.
«Я хотів би звернутися до Unilever, яка майже півтора року після повномасштабного вторгнення в Україну досі не залишає російський ринок. Багато мирних громадян гинуть. Вбивають дітей. Ви сплачуєте податки країни-агресора і тим самим фінансуєте тероризм. На жаль, ви берете участь у стражданнях українців, ви берете участь у цій війні, яку російська влада чинить у нашій країні. Я хотів би закликати вас взятись за розум. Не ставте прибутки над мораллю. Оскільки потім буде дуже важко повернути час назад, буде важко дивитися своїм співгромадянам і дітям в очі, будь ласка, подумайте про це і не ставте прибутки понад людські цінності», — розповів він.
Фото: @Ukraine Solidarity Project
Ще одни герой фотосесії, 44-річний Артем. Він втратив обидві ноги під час бою в Херсонській області:
«Кожен рубль, внесений у бюджет Російської Федерації, перетворюється на кулі, які шкодять українцям, і ракети, що націлюються на міста по всій Україні… Зупиніть це», — сказав він.
Звернення до Unilever є новою ініціативою Українського Проєкту Солідарності, спільноті українських та міжнародних активістів, які закликають компанії припинити звичайний бізнес в Росії. Ще минулого місяця активності кампанії успішно змусили конгломерат напоїв Pernod Ricard (Beefeater Gin, Jameson’s Whiskey, Glenlivet Whisky) вийти з Росії.
Did you know that one of world's favourite beauty brands is helping fund Russia's war in Ukraine? Yes, it’s @Dove, owned by @Unilever. Unilever paid an estimated $331 million in taxes to Russia in 2022. A kalibr missile costs $1 million. The math is simple.
— Ukraine Solidarity Project (@SolidarityUKR) July 3, 2023
Get out of Russia. pic.twitter.com/NnpICgI62h
«Unilever сприяє накопиченню сотень мільйонів податкових надходжень в державу, яка вбиває мирних громадян та фінансує приватну військову кампанію, яка незабаром буде визнана терористичною організацією у Великобританії. А персонал та ресурси компанії в Росії можуть бути мобілізованими на підтримку військової машини Путіна. Деякі з найбільших компаній світу вже залишили Росію. Після 16 місяців війни час виправдань минув», — Валерія Вощевська, речниця Ukraine Solidarity Project.
Нагадаємо, компанія Unilever є одним зі світових лідерів на ринку харчів та товарів побутової хімії. Їй належать понад 400 брендів, продукція випускається на 280 підприємствах, зокрема: Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Crème Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, Чиста Лінія та інші. З 2022 року компанія майже подвоїла свій дохід, збільшивши чистий прибуток на 91% з 4,9 млрд рублів до 9,2 млрд рублів. Оцінюється, що її податкові внески в 2022 році перевищують 331 мільйон доларів. Крім того, Unilever також підпала під дію нового російського закону, який зобов’язує всі великі компанії безпосередньо сприяти військовим зусиллям, в тому числі, ймовірно, призов до військової служби близько 3 тисяч співробітників Unilever.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки