MENU

"Азов" не хотів здаватися: воїн розкрив деталі виходу з оточеної "Азовсталі" та розповів про жахи полону. ФОТО

1495 0

"Азов" не хотів здаватися: воїн розкрив деталі виходу з оточеної "Азовсталі" та розповів про жахи полону. ФОТО

Вихід з "Азовсталі" для оточених українських воїнів був дуже важким у моральному сенсі. "Азовець" Святослав Сірий пригадав, що це була сумна звістка. Йому повідомили про це у медичному бункері.

Як розповів Сірий порталу "Твоє місто", у полон було йти страшно. Воїн впевнений, що страх був у кожного з побратимів, інформує UAINFO.org.

"Було страшно, нема що приховувати. Хто говорить, що не боїться, каже неправду. Бояться всі, але комусь страх заважає робити свою роботу, а комусь  – ні. Сумна звістка була, коли через медичний бункер нам повідомили, що ми здаємося в полон. До цього моменту було зрозуміло, що, напевне, так воно і буде, але ми все ще сподівалися на кращі варіанти домовленостей – екстракцію (переміщення людей із підконтрольної ворогові території в безпечну зону – ред.) або евакуацію в Енергодар. Звичайно, надіялися на деблокаду. Бо ти хочеш надіятися на це, але всередині розумієш, що то неможливо", - розповів Сірий.

Воїни сподівалися на створення демілітаризованої зони, де можна було б очікувати обміну, але їм сповістили, що повезуть в Оленівку Донецької області.

Читайте також: Рік після "Азовсталі". Як захисники Маріуполя вийшли, але не здалися ворогу

"Азов" не хотів здаватися, але нам давали гарантію, що полон триватиме три-чотири місяці, що спочатку обміняють солдатів, сержантів, а потім офіцерів. Вирішили, що будемо виходити, якщо є такий наказ, якщо домовлялося вище керівництво держави, то, мабуть, варто мати довіру. Довірилися… Жодної домовленості, окрім того, що ми вийдемо з "Азовсталі" живі, виконано не було", - зазначив він.

З "азовцями" також були прикордонники, хлопці з 36-ї окремої бригади морської піхоти та інші. Атмосфера серед війська була різною. Сірий пригадав, що дехто з воїнів тішився виходу з оточеного заводу, хтось грав на гітарі, а в "азовців" було жахливе відчуття, що вони здаються ворогові.

"Хвилювання, страх, сумніви, сором. Відчуття сорому переслідувало нас від звістки про вихід до самого виходу. Із першої секунди, як ми виїхали в Оленівку, було зрозуміло, що всі домовленості залишилися на "Азовсталі", під бетоном і залізом. Далі почався найважчий шлях", - зазначив Сірий.

Російські окупанти підготували найгірше місце утримування "азовців", які вийшли з "Азовсталі". Спочатку їх етапували в Оленівку, а потім перевели у донецьке СІЗО.

Святослав Сірий в Оленівці пробув два місяці. Його вивезли за два тижні до масової страти воїнів. 

"В Оленівці можна було вийти у двір, подихати свіжим повітрям, був доступ до туалету, води, літератури, трохи більше їжі. СІЗО завжди вважалося найгіршим місцем, куди можна потрапити з цієї виправної системи. А донецьке СІЗО – напевне, найгірше місце, куди взагалі може потрапити полонений. Ці місця підготували саме для "Азову". Інших військовополонених, окрім добровольчих підрозділів, тримають, як нам відомо, в інших умовах", - зазначив Сірий.

За його словами, у донецьку СІЗО були дуже жахливі умови, як на століття XVII – XVIII, а на XXI й поготів.

Читайте також: Хотіли розстріляти: дивовижна історія захисника Маріуполя, який двічі був у полоні росіян 

"Тероризм, фізичне насилля, мала кількість їжі, брак води, брак речей… Через те, що не було одягу, ми дуже важко пережили зиму. Постійне перебування в підвалі… З камери можна було вийти тільки на так звані слідчі чи процесуальні дії. Ніяких прогулянок. До дня обміну, 6 травня, я востаннє бачив сонце і небо 18 листопада", - пригадав воїн.

Він зауважив, що питання обміну українських військовослужбовців дуже важливе, тому що хлопці перебувають у найгірших умовах. "Там день – за рік. Після звільнення ми не можемо повноцінно відпочивати, насолоджуватися банальною рутиною, бо живемо наче у двох світах", - додав він.

"Азовець" зауважив, що не може повноцінно жити мирним життям, коли розуміє, що відбувається з полоненими зараз у цих камерах. Сили воїну у полоні додавали думки про сім’ю та побратимів. 

Нагадаємо, близько двох місяців захисники "Азовсталі" в Маріуполі героїчно тримали оборону, відволікаючи на себе сили противника і не даючи йому рухатися на інші напрямки. Військові чинили опір практично без постачання зброї та продовольства.

Російські окупанти знищували "Азовсталь", випускаючи по території меткомбінату ракети та скидаючи бомби, стріляючи з артилерії та танків, при цьому проводячи наземні атаки та штурми.

Читайте також: "Показували відрізані голови побратимів": звільнений воїн ЗСУ розповів про полон у "вагнерівців"

16 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що вищим військовим командуванням було віддано наказ командирам підрозділів, що знаходяться на "Азовсталі", зберегти життя особового складу. Зазначалося, що гарнізон виконав поставлене бойове завдання.

Станом на 11 січня 2023 року в російському полоні перебувало близько двох тисяч захисників "Азовсталі".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини