MENU

Європа продовжує поводитись так, ніби не може захистити себе від Росії, – The NYT

644 0

Європа продовжує поводити себе так, ніби не може захистити себе від Росії, – The NYT

Країни Європи не завжди виконують вимоги НАТО, встановлені в 2014 році.

Європа поводиться так, немов у неї немає можливості протистояти російському нападу, і продовжує звертатися за військовою підтримкою до Сполучених Штатів, пише в статті в New York Times Раджан Менон, директор Програми "Велика стратегія" організації Defense Priorities, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Експерт зазначає, що навіть на останньому Вільнюському саміті НАТО союзники домовилися збільшити свої військові витрати, проте між ними досі існують розбіжності з приводу того, якою має бути ця цифра. При цьому аналогічні обіцянки європейські країни роздавали й десять років тому, і відтоді ситуація не змінилася. 

Читайте також: В НАТО схвалили план оборони на випадок нападу РФ на 4400 сторінок: ЗМІ дізналися його деталі

Країни Європи не завжди виконують вимоги НАТО, встановлені в 2014 році: щорічні військові витрати повинні становити 2% ВВП для країн-членів Альянсу, і 20% військового бюджету має спрямовуватися на закупівлю нової техніки, дослідження і розробки. Однак у період з 2016 по 2022 рік лише від чотирьох до десяти країн НАТО, включаючи США, досягли мети в 2%. 

За словами Менона, ключем до розуміння є комфорт як Штатів, так і Європи, від невиконання взятих на себе зобов'язань.

"Ця невдача пов'язана з нестачею не ресурсів, а політичної волі; дефіцит мотивації, що корениться в багаторічній залежності [Європи] від Америки. Вашингтон, зі свого боку, культивував цю залежність, щоб збільшити доходи своєї військової промисловості й, що не менш важливо, посилити залежність Європи від могутності США", - пише експерт.

31-й новий член НАТО Фінляндія І Швеція, що вступає до Альянсу, володіють потужними збройними силами, а армія України - набагато краще оснащена, навчена і загартована в боях, ніж до 2022 року, - також напевно стане на захист Європи в разі нападу Росії.

Читайте також: Макрон: Ізраїль та деякі інші демократичні країни мають змінити ставлення і робити більше для України

Але в кінцевому підсумку реальність полягає в тому, що європейці мають не тільки засоби для захисту свого континенту, але й набагато більший інтерес до цього, ніж Сполучені Штати. Європі пора серйозно зайнятися власним захистом, вважає аналітик:

"Як йдуть справи в Європі з кількістю основних видів озброєнь, таких як танки, бойові літаки, лінкори та артилерія? Росія лідирує за деякими ключовими категоріями, але в основному не має такої переважної чисельної переваги, яка потрібна атакуючим силам - як правило, три до одного. А у Європи є економічні та технологічні можливості для нарощування виробництва озброєнь. Великобританія і країни континентальної Європи володіють збройової промисловістю світового класу, включаючи таких гігантів, як британська BAE Systems, Французькі Thales і Safran, італійська Leonardo і німецька Rheinmetall", - сказано в матеріалі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини