MENU

Українці витискають росіян під Бахмутом, але їхня мета змінилась, – The Times

2312 0

Українці витискають росіян під Бахмутом, але їхня мета змінилась, – The Times

Сили оборони тримають під вогневим контролем входи та виходи з міста.

Сили оборони України продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут, захоплення якого називають єдиною мізерною перемогою росіян в цьому році. Але мета Києва полягає не у штурмуванні міста, пише журналіст The Times Річард Спенсер, що поспілкувався з українськими воїнами південніше Бахмута, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

В грудні українські сили захищали Кліщіївку, що на південь від Бахмута, від противника, який був радше відчайдушним, ніж досвідченим.

"Вони атакували вдень, тому що у них не було приладів нічного бачення. Вони приходили хвилями, по десять осіб за раз, з інтервалом у пів години. Ми б їх просто покосили", – розповідає "Ацтек", командир роти 5-та окремої штурмової бригади ЗСУ. 

Сьогодні Кліщіївка – знову в зоні активних бойових дій. Бійці "Ацтека" активно наступають на Кліщіївку, повернення якої дозволило б українським силам отримати вогневий контроль над усім Бахмутом. Минулого тижня підрозділ просунувся на три кілометри за три дні. В пригоді для бійців стала система траншей, вирита тут ще під час боїв 2014-го року. 

Читайте також: Критичних втрат для них не існує: аналітик пояснив, що змусить РФ відійти з-під Бахмута

Спенсер констатує, що характер цієї повторюваної битви змінився: тепер ніхто не очікує, що українська сторона спробує штурмувати сам Бахмут. 

"Натомість вони будуть подрібнювати те, що від нього залишилося, своєю артилерією з заходу, доки росіяни не підуть", – припускає журналіст.

"Ацтек" наголошує, що "немає сенсу вмирати за Бахмут".

"Ми втратимо забагато людей. А навіщо? Бахмут уже зруйнований", – каже він.

Вже зараз російська артилерія на цій ділянці почала згасати – удари не припинилися, але їх стало менше.

"Раніше ми використовували дві-три тисячі снарядів на день, тож ви можете визначити інтенсивність. Тиждень тому був баланс – один "вихід", один "вхід". Тепер інша сторона мовчить", – сказав старший лейтенант Олександр, офіцер 22-ої окремої механізована бригади, чия батарея гаубиць стоїть приблизно за 7 кілометрів від Бахмута. 

Читайте також: Не треба поспішати звільняти Бахмут – Світан

Нагадаємо, росіяни підійшли до Бахмута в травні минулого року, захопивши трасу Т1302, що сполучає його зі Сєвєродонецьком. Це дало Росії можливість продемонструвати хоч якусь перемогу після кількох місяців без жодних значних результатів. 

Та ця перемога стала пірровою. Понад рік ворог кидав у "м'ясні штурми" як "вагнерівців", так і регулярні сили. Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції з нагоди Дня журналіста повідомив, що за його інформацією, до цього часу в Бахмуті було ліквідовано 21 тисячу "вагнерівців", ще 60 тисяч – поранено. За оцінкою США, до кінця травня РФ втратила у боях за місто Бахмут близько 100 тисяч військових. 

Експерти акцентують, що після тривалих та виснажливих боїв у Бахмуті залишилися самі руїни, його утримання не має жодного стратегічного чи оперативного значення. Виведення військ з Бахмута було б для Росії вигідним кроком, але ворог продовжує "стирати" свої сили тут.

На початку літа українські сили пішли у контрнаступ і почали активніше тиснути на противника на підступах до Бахмута. В першій половині липня українські бійці взяли під вогневий контроль входи, виходи та переміщення російських окупантів містом. 

Наразі Сили оборони продовжують вести наступальні дії північніше та південніше Бахмута, щодня тут тривають важкі бої.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини