Актуальність крипти у світі
Перші криптовалюти стали розробляти більш як п'ятнадцять років тому. Але особливої популярності вона набула близько семи років тому. На той момент навіть найпопулярніший біткоїн коштував лічені центи, а курс ефіру взагалі мало кого цікавив. Але сьогодні новини про криптовалюту не менш популярні, ніж про світові валюти. І це не дивно, враховуючи, що вартість Ефіру коливається в районі 70 тис. гривень за один токен. І тому цифрова валюта все частіше використовується як повноцінний платіжний засіб у магазинах, ресторанах. Її приймають як оплату за послуги навіть великі торговельні мережі. Ця тенденція спостерігається, зокрема, і в Україні. Але як йдуть справи за кордоном?
У яких країнах світу криптовалюта дозволена?
На цей час практично у всіх державах світу вона дозволена. Або щонайменше відсутня офіційна заборона і регулювання. Але найчастіше контроль і використання цифрових засобів дозволений на державному рівні, аж до контролю здійснюваних транзакцій. Серед таких держав варто виділити:
- Люксембург;
- Сполучені Штати Америки;
- країни Євросоюзу;
- Мексика;
- Грузія;
- Велика Британія;
- Канада;
- Аргентина.
Насправді список набагато більший, але ці країни найбільш лояльні до використання криптовалюти і постійно розширюють список для її можливостей. Саме тому в них працюють власні біржі для обігу криптовалют, а різноманітні інтернет-магазини надають можливість оплати в токенах напряму без обмінників. Тобто не потрібно проводити обмінні операції, достатньо перевести криптовалюту з одного криптогаманця на інший за пару секунд. Операція нічим не відрізняється за зручністю і швидкістю від банківської картки.
Попри відсутність офіційної заборони в такій країні, як Болгарія, керівництво прохолодно ставиться до її використання і прямо рекомендує не вкладати всі кошти в крипту. Усе через те, що країна сприймає її, як гібридну цифрову валюту, що практично ненадійна.
Тоді як Грузія та Аргентина активно використовують технологію блокчейна і прямо рекомендують її своїм громадянам.
А де діють заборони на використання?
Попри активне поширення криптовалюти у світі, існує кілька країн, де її застосування заборонено на законодавчому рівні. Наприклад, в Алжирі заборона обґрунтовується тим, що криптовалюту застосовують для незаконних операцій, таких як купівля наркотиків або вогнепальної зброї.
У В'єтнамі під забороною як використання, так і майнінг крипти. Навіть одноразова засічена операція може призвести якщо не до тюремного ув'язнення, то до великого штрафу з конфіскацією майна.
Але є країни, наприклад Індонезія, в яких спочатку було введено заборону на використання токенів, але після цього біткоїни прирівняли до біржового товару, який можна конвертувати у фіатні кошти.
Усе це є підтвердженням популярності та визнаності криптовалюти в цивілізованому світі. Дізнатися більше про торги та цифровий трейдинг можна на сайті Binance, де представлені навіть матеріали для безкоштовного навчання початківців.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки