MENU

У Переяславі створили  культурно просвітницький центр "ЛюбоМир"

156 0

Наш культурно-просвітницький центр «ЦІННОСТІ», який ми відкрили у столиці на Володимирській, 69, вже надихнув Переяслав на створення культурно просвітницького центру "ЛюбоМир".

Про це повідомляє Міжнародний жіночий рух "За сімейні цінності", інформує UAINFO.org.

Його створила з однодумцями - за підтримки мецената, голови міської ради Вячеслава Саулко - Любов Онопрієнко в будинку по вул. Шевченка, 3, який належав колись священнику. Від тепер духовність і далі пануватиме у його світлицях.

Раді були долучитися до їх першого у цьому просторі свята - «Голос кобзарів», і віримо, що вона стане традиційним.

Тарас Шевченко жартував, що коли б грецький сліпець Гомер воскрес і послухав хоч одну думу у виконанні українського сліпого співця, «то розбив би на тріски свій козуб, званий лірою, і пішов би міхоношею до самого бідного нашого лірника».

Віщий Боян, «соловій старого времені», музиканти, зображені на фресках у Софії Київській, «певець гораздого» Мануйла, співець Митуса, що у 1240 році жив і творив при дворі галицького архієпископа - були джерелом кобзарства, яке набуло свого розквіту на початку XVIІ століття.Кобзарі були професійними мандрівними музиками, як правило, незрячими або з іншими каліцтвами. Ці традиційні співці об’єднувалися в товариства, що потім звалися цехи. Вони співали думи про захист України, про людську долю, історичні та козацькі пісні, балади, а також про духовні речі, твори релігійної тематики, які виконували поза церквою. Це було ніби продовження служби, яку люди чули в храмі, це твори присвячені Ісусу Христу, Божій Матері та святим, а також твори етичного напрямку, про те, як людина має поводитися у суспільстві.

Саме тому, їх так намагалася знищити радянська влада.

Згадаймо лише розстріляний з’їзд кобзарів у грудні 1930 року. 337 кобзарів з усіх куточків України, яких запросили до Харкова у народних костюмах і з кобзами, були завантажені у вагони для тварин, вивезені, а потім розстріляні совєтами.

Потім Голодомор….

Після Другої світової війни в Україні був єдиний у світі чоловік, який грав на народній бандурі!!! - розповів цех-майстер Київського кобзарського цеху, кандидат історичних наук, переяславець Микола Товкайло.

"Ми були вражені голосами і щирістю виконання народних пісень творчими колективами “Злагода” та “Дівчата з України”. Ці два колективи уособлювали собою і наших Берегинь і наше майбутнє. Дізнавшись, що колектив «Злагода» немає можливості проводити репетиції під музичний супровід, оскільки їх село знаходиться за 40 км від міста Переяслав - ми із дівчатами вирішили частину донатів, які ми отримали на підтримку нашого культурно-просвітницького центру «ЦІННОСТІ», передати колективу «Злагода», щоб здійснилась їх мрія і вони три місяці мали повноцінні репетиції. Ще одна добра справа, зроблена із всіма вами - наші однодумці!", - про це розповідає голова Міжнародного жіночого руху "За сімейні цінності" Наталія Федорчук.

Танок дівчат Переяслава під звучання бандури в колекції українських суконь від нашої неймовірної Марії Шемедько, та в сучасних українських вінках - від Світлани Зброй, на якийсь час повернули всім нам відчуття миру.

"Свято під час якого дощ, сприймався, як благословіння. Вода з небес, як і звучання українських дум від кобзарів, неймовірні народні пісні від народних колективів, майстер-класи, колекції українських дизайнерів, які відтворюють наші традиції в осучасненому вигляді - все це живило і зміцнювало українське коріння в усіх присутніх. А ті українські страви, які приготували Переяславські Берегині - передали майже тисячолітні традиції гостинності цього славетного міста", - говорить членкиня Міжнародного жіночого руху "За сімейні цінності" Ірина Вергігіна. 

Ми щиро вдячні краєзнавцю, голові ГО“Корінь нації” Миколі Богатирю, який не лише став співорганізатором цього заходу, а й живе збереженням і відродженням української культури.

Та всім, хто під рясним дощем творив і був учасником цього свята, з‘їхавшись з різних куточків України та світу: з Переяславщини, Києва, Ірпеня, Мощуна, Житомира, Полтави, Березані, Ташанської, Циблівської, Дівичківської та Студениківської громад. Гостям зі США, Франції, Бельгії, Німеччини та Чехії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини