MENU

"Запоріжсталь" назвала безпідставними претензії Мінкульту до якості сталі для тризубу Батьківщини-матері

404 0

"Запоріжсталь" назвала безпідставними претензії Мінкульту до сталі для тризубу Батьківщини-матері

Комбінат "Запоріжсталь" назвав упередженими та безпідставними претензії, які висунуло Міністерство культури до сталі, з якої на заводі мали виготовити тризуб для Батьківщини-Матері. Як відомо, цю сталь комбінат передавав державі безкоштовно.

Про це заявили на сайті "Запоріжсталі", інформує UAINFO.org.

Комбінат "Запоріжсталь" Групи "Метінвест" став учасником проекту по заміні герба радянського союзу на щиті відомого монументу "Батьківщина-Мати". Цей проєкт реалізує Міністерство культури та інформаційної політики України разом з партнерами та фінансовими донорами, в продовження процесу декомунізації та дерусифікації в Україні.

Відповідно до проекту, Мінкульт та генеральний підрядник проєкту ТОВ "Основа" визначили два типу металу для виготовлення тризубу: нержавіюча сталь "Запоріжсталі" завтовшки 1,7 мм, та сталь закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм. На комбінаті "Запоріжсталь" підготували сталь необхідної якості та товщини, і передали її підряднику.

Читайте також: Бруківка почекає. президент Зеленський відреагував на скандали з видатками бюджетів

Однак 25 липня на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України з’явилося повідомлення щодо невідповідності якості сталі з "Запоріжсталі" для виробництва тризуба на монументі "Батьківщина-Мати", тому для виготовлення герба буде використана європейська сталь, яку закупив підрядник.

"При вхідному контролі з боку підрядника до "Запоріжсталі" не було озвучено чи передано жодних актів дефектовки, претензій чи інших документів, які б засвідчували невідповідність нержавіючого прокату встановленим нормам якості, механічним або хімічним параметрам. Про начебто виявлені невідповідності прокату та неможливість його використання у проєкті реконструкції монумента "Батьківщина-Мати" підприємство-виробник української сталі дізналися із заяви Мінкульту від 25 липня", - наголосили у Запоріжсталі.

У комбінаті зазначили: "Запоріжсталь" на запит Міністерства культури та інформаційної політики України безкоштовно надала всю сталь для виготовлення герба, і сплатила розробку проекту заміни радянського символу.

Читайте також: З державного бюджету мали б виділяти більші суми на зброю, адже зараз зібрати кошти надзвичайно складно, – волонтерка

"Комбінат "Запоріжсталь", як виробник прокату для тризуба, повністю підтримує ідею декомунізації одного з головних символів країни та заміну радянського герба на новий тризуб на монументі "Батьківщина-Мати". "Запоріжсталь" одним з перших запропонував всебічну допомогу у важливому для формулювання національної ідентичності українців проекті. Ми вважаємо, що у таких величних символах повинна використовуватися сталь, вироблена на українських комбінатах, як символ спротиву агресії.  Саме українська сталь, якій роками довіряють в Україні та по всьому світу, яка є у НСК "Олімпійському", новому саркофазі ЧАЕС, Дарницькому мості, найбільшому флагштокові України, мосту у Генує, лондонському хмарочосі Shard, та ще у сотнях відомих будівель і символів", - зауважили в "Запоріжсталі".

"Комбінат не згоден з висновками Міністерства культури та інформаційної політики України та наведеного акту дефектовки. Вважаємо висунуті претензії упередженими та безпідставними, і будемо захищати честь українського виробника та української сталі", - наголосили у "Запоріжсталі".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини