Важіль впливу на молодь: у відеогрі Minecraft знайшли російську пропаганду – NYT
Росія прагне впливати на громадську думку через використання відеоігор як платформи для пропаганди. В одному з таких випадків, у Minecraft, гравці з РФ вирішили відтворити битву за Соледар, що сталася на Донеччині після окупації цього району в січні 2023 року.
Про це пише The New York Times. Пропаганда націлена переважно на молодшу аудиторію, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"У Minecraft, що належить компанії Microsoft, російські гравці відтворили битву за Соледар, місто в Україні, яке російські війська захопили в січні. Вони опублікували відео цієї гри на найпопулярнішій соціальній мережі своєї країни VKontakte", – йдеться у повідомленні.
У відеоінструкції зі створення штаб-прапора з російським прапором у Minecraft було помічено використання фрази "Слава Росії". Крім того, російський прапор було знято у відео над пейзажем міста за підписом "Луганськ".
"Світ геймінгу справді є платформою, яка може впливати на громадську думку, залучати аудиторію, особливо молодих людей", – зазначила дослідниця з компанії з кібербезпеки ActiveFence, яка ідентифікувала кілька прикладів російської пропаганди у Minecraft Тетяна Беккер.
Крім того, у військовій грі World of Tanks на 78-ті роковини перемоги над нацистською Німеччиною було виявлено відтворення танкового параду часів Радянського Союзу, який проходив у Москві 1945 року.
Такі випадки, коли користувачі ігрових платформ створюють контент із політичними чи пропагандистськими повідомленнями, викликають серйозні питання про те, як використовується ігрове середовище для поширення інформації та впливу на молоду аудиторію.
Roblox, Discord, Steam та інші онлайн-платформи є популярними місцями для соціалізації та спілкування серед гравців різних вікових груп. Тому важливо, щоб контент, розміщений на цих платформах, не пропагував насильство, екстремізм чи підтримував конфлікти чи війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки