ISW: у РФ намагаються стримати паніку через вибухи в окупованому Криму
Кремль став більш чутливим до суперечок, що розгоряються у російському інформпросторі між впливовими медіаперсонами та "воєнкорами" щодо повідомлень про невдачі в тимчасово окупованому Криму та на фронті в Україні, намагаючись стримати паніку.
Таких висновків дійшли аналітики Інституту вивчення війни, передає РБК-Україна з посиланням на звіт ISW, інформує UAINFO.org.
Подібна картина в інформаційному просторі Росії ще більше виявила недоліки у спільноті "воєнкорів", вважають експерти.
Так, російський провоєнний блогер різко звинуватив інших відомих "воєнкорів", які критикували поведінку РФ у війні 2 серпня, у тому, що вони "імбецили", які підтримують "провокаційні публікації" та "шалену критику" Міноборони РФ.
Причиною таких жорстких висловлювань стала публікація блогерами зображень, що показують наслідки нещодавніх ударів ЗСУ по районах біля окупованого Севастополя та на мосту Чонгар у Криму, які, на думку деяких джерел, можуть "безвідповідально сіяти паніку".
Читайте також: Є умова: військовий експерт сказав, коли буде повністю відрізаний Крим
Сумнозвісний проросійський український блогер, який підтримує Кремль, додатково звинуватив одного з критично налаштованих "воєнкорів" у крадіжці краудсорсингових зборів, призначених для російських сил.
В Інституті вивчення війни зазначають, що обидві ці конкретні критичні статті привернули значну увагу інших провоєнних російських коментаторів, багато з яких підтримали критичні канали, які зазнали атак за повідомлення про удари по Криму.
Один "воєнкор" заявив, що вся проблема полягає в публікації фото ймовірних українських ударів по об'єктах в окупованому Криму, при цьому наголосив, що оригінальні зображення взяті з українських каналів Telegram.
Інший відомий російський блогер заявив, що суперечка про розміщення зображень наслідків ударів у Криму стала настільки напруженою, що привернула увагу кримського управління ФСБ і так званого голови кримської окупаційної "адміністрації" Сергія Аксьонова, ймовірно, тому, що ці структури зацікавлені у запобіганні паніки на півострові.
Суперечка навколо цих двох "воєнкорів", поряд із супутніми звинуваченнями, свідчить про те, що питання про удари по Криму є "явно невралгічною точкою у воєнному російському інформаційному просторі", йдеться у звіті.
Аналітики ISW нагадали, що раніше, після очевидного удару ЗСУ по мосту Чонгар 29 липня, переважна більшість російських блогерів зберігала мовчання, а кілька обраних каналів просто репостили зображення завданих збитків у наступні дні.
Читайте також: З'явилися супутникові знімки ремонту Кримського мосту
За оцінкою експертів, відсутність дискусії серед "воєнкорів" після ударів по Чонгарському мосту припускає, що Кремль, можливо, офіційно наказав блогерам мовчати про кримські удари. Що ще раз підтверджує попередню оцінку ISW та підкреслює той факт, що висвітлення подій на півострові створило значну напруженість у російському інформаційному просторі.
"Російська влада, у тому числі кримська окупаційна "адміністрація", кровно зацікавлена в обмеженні поширення інформації про удари та їх наслідки для російської логістики через окупований півострів через побоювання, що ця інформація викличе паніку серед населення і поставить під сумнів здатність РФ для ефективного захисту своєї окупованої території", - зазначається у публікації.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки