В Україні нарощують виробництво бомб, надрукованих на 3D-принтері – The Economist
Воїни Сил оборони України використовують на фронті саморобні бомби, виготовлені за допомогою 3D-принтера та вибухівки. Їх почала створювати група столичних зброярів-аматорів.
Про це повідомило видання The Economist із посиланням на виробників, волонтерів та військових, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Як стверджується, кілька місяців тому група з Києва розробила 800-грамову протипіхотну бомбу, яку назвали "Зайчик".
Для виготовлення було використано 3D-друк, потім її наповнили вибухівкою та осколками сталі, яка "ріже дошки як масло".
Зброяр-аматор із Києва на ім'я Льоша сказав, що зі звичайною вагою 300 грамів бомби не мають "вбивчої сили". За його словами, після того, як одна вибухне, російські солдати "часто просто продовжують втікати".
"Зайчик" – лише один із прикладів смертоносних інновацій, що з'явилися в Україні за 17 місяців після вторгнення Росії. Запаси багатьох боєприпасів заводського виготовлення скоротилися в міру того, як тривали бойові дії. Але сирих вибухових речовин, як і раніше, багато. Це допомогло створити аматорську промисловість зброї, що займається постачанням солдатам на фронті саморобної зброї для використання проти російських військ", – йдеться в матеріалі.
Щотижня команда Льоші друкує корпуси приблизно для 1000 "цукеркових бомб", як почали називати ці саморобні вибухові пристрої.
Інша група любителів, "АрміяДрук", за останні чотири місяці зробила понад 30 тисяч "цукеркових бомб". Як сказав лідер групи із позивним "Сват", темпи виробництва зростають.
Допомагають також зброярі з-за кордону – Латвії та Польщі. За інформацією видання, з листопада 2022 року з Європи було відправлено щонайменше 65 тисяч таких бомб.
Журналісти пишуть, що одна з головних переваг "цукеркових" бомб – це їхня дешевизна. Крім того, вони є дуже ефективними.
Ті, що призначені для знищення піхоти, містять центральний циліндр, в який упакована вибухівка. Простір навколо нього заповнено металевими уламками, що вирвуться назовні під час детонації бомби.
Деякі бомби можна використовувати навіть проти бронетехніки. Мідь та алюміній запресовано всередині цих бомб у спеціально розроблену форму конуса. Коли вибухівка детонує, метали перетворюються на тонкий струмінь перегрітої плазми, який може пробити броню.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки