Ці 8 фраз убивають кохання: психологиня з Гарварду вказала на провісники розриву
Психологиня, що закінчила Гарвард, докторка Кортні Уоррен назвала вісім токсичних фраз, які можуть вказувати на те, що стосунки в небезпеці. За її словами, вони швидко псуються, коли один або обидва партнери говорять одне з одним із зневагою.
Це небезпечно, оскільки демонструє позицію переваги, пише Уоррен у статті для CNBC. На її думку, наступні фрази здатні поступово зруйнувати стосунки, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"Ти на мене не заслуговуєш"
Така фраза або наприклад "Тобі пощастило, що я тебе взагалі терплю" відображає зневагу і повідомляє вашому партнеру, що ви вважаєте його нижчим за вас, що може зашкодити його самооцінці.
Натомість краще сказати: "Зараз мені важко бачити в нас партнера" або "Я вважаю вас менш цінним, ніж я, і мені потрібно попрацювати над цим". Скажіть, що ви відчуваєте, спокійно та чесно.
"Припини запитувати, чи я в порядку. Все добре" (коли це не так)
Пасивно-агресивна модель спілкування заважає партнерам говорити про свої проблеми прямо та відверто. Це ускладнює вирішення конфлікту і може змусити обидві сторони почуватися невпевнено, вважає авторка статті.
Натомість краще сказати: "Я дуже засмучений, але поки не готовий про це говорити". Не ігноруйте свої проблеми, але знайдіть час, щоб подивитися їм в обличчя та подумати про них.
"Ти жалюгідний"
Обізвати людину простіше, ніж оцінити те, ким вона є: особистістю з безліччю характеристик, деякі з яких нам можуть не подобатися.
Натомість краще сказати: "Мені не подобається, як ти вийшов із цієї ситуації". Скажіть, що саме вам не сподобалося і чому це вас турбує.
"Я тебе ненавиджу"
Ця фраза, яка відображає те, що ви відчуваєте в емоційний момент, але не в цілому, завдає шкоди стосункам. У підсумку вона створює невпевненість навіть у хороші моменти. Ваш партнер може подумати: "Він/вона дійсно любить мене прямо зараз, якщо минулого тижня сказав/сказала, що ненавидить?"
Натомість краще сказати: "Мені важко зараз бути поряд із тобою". Знайдіть хвилинку, щоб заспокоїтися, перш ніж сказати щось неправдиве, навіть якщо це здається правдою, рекомендує психологиня.
"Ти поганий батько/мати"
Ця фраза підриває довіру. Наприклад, якщо ви щосили намагаєтеся дисциплінувати свою дитину, ваш партнер може сказати: "Ти занадто балуєш її, і це тому, що твоя мати балувала і тебе".
Натомість краще сказати: "Я думаю, що ця ситуація викликає проблеми з вашого минулого. Як ми можемо працювати з ними разом?" З повагою відзначайте вразливі місця партнера та спілкуйтеся так, щоб це не виглядало як напад.
"Ти з глузду з'їхав"
Фрази, які маніпулюють чи спотворюють реальність із метою змусити вашого партнера сумніватися в собі, називаються "газлайтингом". Наприклад, захищаючись, ви можете сказати: "Ти мариш. Ця проблема в тебе в голові".
Натомість краще сказати: "Я думаю, що твоя реакція на цю ситуацію тільки погіршує її". Висловлюйте конструктивно те, що вам не подобається в діях вашого партнера, а не намагайтеся маніпулювати ним, щоб він поводився так, як вам хочеться, радить Уоррен.
"Ти такий вимогливий"
Коли ви кажете, що ваш партнер вас дратує, "душить" чи взагалі набридає, це означає, що його потреби не мають значення.
Що сказати натомість: "Я бачу, що ти хочеш моєї уваги, але я відчуваю, що задихаюся, і мені потрібно трохи простору".
"З мене досить"
Слова, які загрожують стосункам, такі як "Я йду", "З мене досить" або "Я хочу розійтися", створюють нестабільність та невпевненість. Вашому партнеру може бути важко довіряти вам, якщо ви відчуваєте, що ризикуєте втекти, і це обмежує близькість.
Що сказати натомість: "Я зараз дуже засмучений, і мені потрібно трохи відпочити" або "Нам потрібно серйозно поговорити про наші стосунки".
Як спілкуються міцні пари
Психологиня називає три речі, які роблять люди в здорових стосунках.
1. Використовуйте "я"-повідомлення: замість того, щоб зосереджуватися на своєму партнері та вказувати на його помилки або недоліки, говоріть про свої почуття, відчуття та спостереження.
2. Скажіть "дякую": говоріть про те, що вам подобається і що ви цінуєте в своєму партнері, якнайчастіше – це допоможе зміцнити зв'язок.
3. Візьміть на себе відповідальність: попросіть вибачення за свою роль у дисфункції стосунків і постарайтеся показати себе з кращого боку.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки