Є два стільці. Путіну доведеться вибирати між війною і порятунком економіки РФ через обвал рубля – WP
Ослаблення рубля — одна з очевидних ознак тиску санкцій на російську економіку.
Масовані санкції, запроваджені країнами Заходу проти РФ після вторгнення в Україну, матимуть кумулятивний ефект і зрештою змусять Володимира Путіна обирати між продовженням війни і порятунком своєї економіки.
Про це йдеться у статті про роботу антиросійських санкцій на The Washington Post, передає NV, інформує UAINFO.org
Як зазначають автори статті, ослаблення рубля — одна з недавніх ознак навантаження на російську економіку.
Станом на липень 2023 року США запровадили санкції проти більш ніж 3600 російських фізичних і юридичних осіб, суден і літаків. Американські санкції включали 10 найбільших російських банків, компаній ВПК і державних діячів аж до Путіна. Кількість санкцій Євросоюзу перевищила 1800.
Наймасштабніші і найбільш значущі санкції включають скоординоване блокування західними урядами приблизно $300 млрд зарубіжних активів ЦБ РФ і заборону на транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, а також обмеження цін на російську нафту на рівні $60 за барель.
Читайте також: Рубль нікому не потрібен: російська валюта впала до психологічної позначки, економіка РФ йде на дно
Також були введені обмеження на експорт технологій, які використовуються у військових цілях. Додаткові санкції включають заморожування активів, банківські та торговельні обмеження та інші фінансові санкції щодо російських фізичних і юридичних осіб.
У липні цього року доходи Росії від продажу нафти впали на 41% порівняно з минулим роком.
Як зазначають автори статті, санкції призведуть до того, що ВВП Росії у 2026 році зменшиться на 8% порівняно з його траєкторією до початку війни. У грошовому вираженні різниця становитиме $190 млрд.
Профіцит рахунку поточних операцій — приблизно різниця між експортом та імпортом — скоротився більш ніж на $140 млрд за перші сім місяців 2023 року.
Зазначається, що наслідки санкцій чинили тиск на рубль, що призвело до одного з найбільш різких знецінень національної валюти на ринках, що розвиваються, цього року.
Читайте також: "100 рублів за долар – Путін х*йло": в російському Сургуті оригінально відреагували на курс валют
Водночас загальне падіння російської економіки 2022 року на 2,1% було набагато нижчим за 10% обвалу, який передбачали багато експертів.
Також автори тексту зазначають, що США та їхні союзники планують присікти обхід та ухилення від санкцій і торговельних обмежень через треті країни. Одним із можливих кроків може стати посилення так званих вторинних санкцій. Зокрема, під удар можуть потрапити компанії в Туреччині та Китаї за ведення бізнесу з підсанкційними фіз- або юрособами в РФ.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки