MENU

На всесвітньо відомому фестивалі Burning Man у США спалили інсталяцію з України: Віталій Дейнега розповів про її символізм. ВІДЕО

677 0

На всесвітньо відомому фестивалі Burning Man у США спалили інсталяцію з України: Віталій Дейнега розповів про її символізм. ВІДЕО

На всесвітньо відомому фестивалі Burning Man, який щорічно проходить у пустелі Блек-Рок у Неваді, США, спалили символічну інсталяцію з України. Вперше в історії це зробили на початку фестивалю, а не наприкінці. Автор ідеї – волонтер, громадський діяч, засновник та у 2014-2020 роках керівник фонду "Повернись живим", а також заступник Міністра оборони України Віталій Дейнега.

В ексклюзивному інтерв'ю для OBOZREVATEL Дейнега розповів про символічну концепцію української інсталяції. Він повідомив, що над реалізацією задуму працювали близько року. Головним художником виступив відомий графік Олексій Сай. Разом з великою командою українських митців та американськими партнерами, які виступили спонсорами, було створено унікальну восьмиметрову скульптуру, інформує UAINFO.org.

"Інсталяція зашита так, як зашивають у нас пам'ятники, тобто укладають мішками та оббивають дошками, щоб мішки не розсипалися, і таким чином захищають її від ударів бомб, уламків і так далі. Буде такий пором, він 8 метрів заввишки і він горітиме. Команди піротехніків працювали над тим, щоб це було красиво. І коли він згорить, у процесі горіння стане видно, що з нього з'являється дуже схожа форма на тризуб – це птах Фенікс. Тобто дуже проста алегорія: яка не потребує зайвих пояснень. Фактично це те, що сталося з усіма нами. Нас хотіли знищити, нас хотіли спалити, але ми через це випробування переродилися і стали значно сильнішими", – поділився Дейнега.

Так, уже сьогодні, 31 серпня, десятки тисяч фанатів фестивалю з усього світу спостерігали, як із попелу відродився український Фенікс у формі тризуба.

Творці арт-об'єкта, як зізнався Дейнега, довго думали над концепцією. Варіантів було багато, але зациклюватися на темі війни та болю не хотіли, а вирішили навпаки показати Україну як сильну державу з потужною культурою.

"Якщо Україна в Америці звучить у контексті "війна, вбивства, злочини", то це теж погано, ми стаємо медійно схожими на Афганістан. Ми маємо показувати, що ми сучасна європейська держава, яка бореться з великим ворогом... Було багато ідей. Знаєте, я це порівнюю з коханням, коли приходить справжнє кохання у тебе немає сумнівів, що це воно, якщо ти сумніваєшся – значить це не воно. Те ж саме і тут. У нас не було сумнівів, що ми хочемо цю роботу робити, були дуже гідні та прикольні інші варіанти, але коли з'явився Фенікс, вони відсіялися.", – поділився політичний та громадський діяч.

Загалом цього року на Burning Man спалюють 15 робіт і наша стала першою.

Дейнега наголосив, що цей проєкт повністю фінансувався спонсорами зі США, яких знайшла його американська колега Алла Лопаткіна. Жодної копійки з державного бюджету взято не було.

"Ми не подавалися на гранти УКФ, не знаю, хто у нас ще дає гранти на мистецтво. Ми навіть не цікавилися, бо ми розуміємо, що українські державні гроші зараз йдуть на війну", – запевнив заступник Міністра оборони.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини